Mimo wyjątkowej sytuacji, związanej z epidemią, inwestycje w gminie Strzelin są realizowane. Trwają prace m.in. na dwóch remontowanych ulicach Strzelina - ul. Brzegowej i ul. Konopnickiej.
Na ul. Konopnickiej pracownicy układają kostkę betonową, montują krawężniki oraz układają ściek z kostki kamiennej. Wcześniej na ul. Konopnickiej przeprowadzono m.in. kontrolę drożności kanalizacji deszczowej. Dodajmy, że prace związane z remontem chodnika zostały rozpoczęte od strony ul. Brzegowej w stronę ul. Oławskiej. Po wykonaniu chodników na ul. Konopnickiej zostanie położona nowa nawierzchnia jezdni. Przypomnijmy, że wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o. o. z Brzegu, a wartość zadania to ponad 570 tys. zł. Połowa tej kwoty zostanie pokryta przez dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, pozyskane przez gminę Strzelin.
Na ul. Brzegowej remont prowadzi przedsiębiorstwo ZURB z Borowa. Zakres prac obejmuje m.in. ułożenie nowej nawierzchni chodnika, udrożnienie i oczyszczenie kanalizacji deszczowej oraz położenie nowej nawierzchni jezdni. Przypomnijmy, że remont ul. Brzegowej ma kosztować ponad milion złotych, a połowę kosztów pokryje dofinansowanie pozyskane przez gminę z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.