Na razie tylko wyjątkowo i tylko w niektórych sprawach. Na jakich zasadach i kiedy można przychodzić do urzędu? Co rekomenduje Krajowa Administracja Skarbowa?
Trwa odmrażanie gospodarki. Powoli i ostrożnie wracamy do w miarę normalnego funkcjonowania. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o administracji samorządowej, a w tym przyglądamy się administracji skarbowej.
Podstawową formą kontaktu podatników z urzędem skarbowym pozostają łącza telefoniczne i internetowe. Takie są zalecenia Krajowej Administracji Skarbowej. Są jednak sprawy, których ani przez telefon, ani przez internet załatwić się nie da. Od 8 maja 2020r. w wyjątkowych sytuacjach możliwa jest wizyta w urzędzie skarbowym w środy i piątki. Zanim jednak wybierzemy się do urzędu, należy sprawdzić czy nasza wizyta jest konieczna. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie z właściwym urzędem skarbowym lub sprawdzić na stronie internetowej. I tak, usługi e-Deklaracje i Twój e-PIT dostępne tylko na podatki.gov.pl, pozwalają na sprawne rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym. Natomiast w serwisie biznes.gov.pl znajdują się opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe, między innymi informacje o tym w jaki sposób, elektronicznie, można złożyć wniosek i uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami oraz należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości.
W wyjątkowych sytuacjach, w których nie można załatwić sprawy przez e-usługi, można udać się osobiście do urzędu skarbowego. Urząd Skarbowy w Strzelinie jest otwarty dla podatników w środy od godz. 9.00 do godz. 15.00 i w piątki od godz. 9.00 do godz. 13.00.
Udając się do urzędu, należy pamiętać należy o zachowaniu środków ostrożności.

Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.