Przedszkole Miejskie „Kolorowa Kraina” w Strzelinie 18 maja br. wznowiło działalność i prowadziło zajęcia opiekuńcze dla dzieci. W poniedziałek 25 maja zostało ponownie zamknięte, ponieważ u jednego z pracowników wykryto we krwi obecność przeciwciał na COVID-19.
Z uwagi na wznowienie działalności placówek oświatowych, gmina Strzelin postanowiła wykonać testy przesiewowe na obecność przeciwciał COVID-19 nauczycielom, którzy mają lub będą mieli bezpośredni kontakt z dziećmi. – Istotą podjętych działań była i jest troska o zapewnienie, w zakresie posiadanych możliwości finansowych i organizacyjnych, a także przy wprowadzonych rygorach sanitarnych w tych placówkach, bezpiecznych warunków przebywania zarówno dzieci, jak i nauczycieli oraz wychowawców bezpośrednio prowadzących zajęcia – wyjaśnia burmistrz, Dorota Pawnuk.
Pierwsze testy zostały wykonane w sobotę, 23 maja. Poza jednym przypadkiem, wszystkim przebadanym osobom wyszedł negatywny wynik.
Tekst ukazał się w 20 (1009) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

Stachu Permalink2 -3 Stachu
Co Ty nie powiesz...
[censored] Rysiek jakbyś się grzybów najadł.
2020-06-07 22:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Ryszard 000000 Permalink1 +5 Ryszard 000000
Przedszkole zawiesiło działalności
Na temat tego przedszkola można się wypowiedzieć tak jakie przedszkole taka działalność znam kilka pań które opowiadały jak tam jest naprawdę i uwierzcie mi trzeba mieć ogromne samozaparcie nie mówiąc o desperacji żeby tam pracować i nie zwariować
2020-06-06 08:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.