Trwa remont ulicy Brzegowej w Strzelinie. Inwestycja nie została jeszcze odebrana, a już pojawiają się wątpliwości, dotyczące jakości wykonanych prac. Czy są uzasadnione?
Do redakcji „Słowa Regionu” zwrócił się mieszkaniec ulicy Brzegowej w Strzelinie. Zdaniem mężczyzny, chodnik na tej ulicy został źle wykonany. Zrobiono za wysokie spady podjazdów przy bramach wjazdowych na posesje. Wskazał, że dotyczy to całej długości chodnika i wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców. Chcąc wyjaśnić sprawę, zwróciliśmy się do strzelińskiego magistratu z pytaniem, na jakim etapie znajdują się prace i czy są problemy z odbiorem inwestycji. – Czytelnik państwa prasy kontaktował się z pracownikiem gminy, który poinformował o obecnie prowadzonych procedurach – wyjaśnia burmistrz Dorota Pawnuk. – Dodatkowo wszelkie uwagi, dotyczące wykonanych robót, zostały zgłoszone inspektorowi nadzoru w celu służbowego wykorzystania. Nadmienię, że decydującymi argumentami podczas odbioru inwestycji będą stosowne przepisy prawa, traktujące o parametrach każdego elementu robót. Inwestycja, spełniając określone kryteria i parametry, zostaje uznana jako wykonana prawidłowo – dodaje.
Jak informuje strzeliński magistrat, na ul. Brzegowej trwają obecnie pomiary parametrów wykonanych robót.
Tekst ukazał się w 24 (1013) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

Snow Permalink1 +1 Snow
RE: Chodniki na Brzegowej z uwagami mieszkańca
Luz czepiają się chodnika ale to że mieszkańcy parkują na drodze co często powoduje problemy z przejazdem to już NIK na to nie patrzy. Przydało by się wydzielenie miejsc gdzie mogą parkować
2020-07-02 20:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.