Widać już postępy w pracach, ale wykonawca musi mierzyć się z opóźnieniem. Z jakiego powodu i co udało się do tej pory wykonać? Czy w najbliższych miesiącach na ulicy Energetyków w Strzelinie staną latarnie drogowe?
Trwa remont ulicy Energetyków w Strzelinie. Z uwagi na kolizję z przewodem gazowym, prace związane z przebudową drogi opóźniły się. – Wykonawca z ramienia Polskiej Spółki Gazownictwa usuwa kolizję poprzez wymianę i obniżenie przewodu gazowego w celu prawidłowego wykonania konstrukcji jezdni – wyjaśniła burmistrz, Dorota Pawnuk. W zakresie przebudowy ulicy Energetyków została wykonana już jezdnia do warstwy wiążącej nawierzchni bitumicznej, ułożone zostały krawężniki oraz większa część chodnika po lewej stronie drogi. Kontrowersje wzbudził brak zaplanowanego oświetlenia tej gminnej inwestycji. Strzeliński magistrat poinformował, że na obecną chwilę nie planuje się wykonania oświetlenia drogowego. – Ulica Energetyków w Strzelinie jest realizowana w okresie wieloletnim, tzn. etapami.
Tekst ukazał się w 41 (1030) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

AS Permalink2 +2 AS
RE: Oświetlenie będzie, ale nie teraz
Cackają się z tą ulicą Energetyków już parę lat, na raty, ale odbudowa ratusza ruszyła z kopyta i nawet pieniądze się znalazły, pochodzące tylko z gminnej kasy w kwocie ok. 20 mln, a na oświetlenie za 100-200 tys. nie ma.
2020-10-31 15:10 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Oświetlenie będzie, ale nie teraz
wohciech cejrowski opowiadał w telewizji o budowlance w meksyku. w meksyku najpierw murarze budują i tynkują dom. później przychodzi ekipa elektryków, którzy prują tynki i zakładają kable. później przychodzi ekipa gazowników, która wykuwa mury i kładzie swoje rury. w efekcie końcowym nowy budynek wygląda tak jakby był starym wyremontowanym budynkiem. po co zrobić coś raz a dobrze jak można remontować tak jak ul piłsudskiego?
2020-10-31 09:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.