Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina kolejny raz rozpatrywano skargę na dyrektorów gminnych szkół, która złożona została w połowie sierpnia. Dotyczy braku elektronicznej skrzynki podawczej na platformie e-PUAP. Po kilku miesiącach radni podjęli decyzję w tej sprawie.
Projekt uchwały przedstawił radny Adam Daniluk, przewodniczący Komisji Skarg Wniosków i Petycji, która tym razem zarekomendowała uznanie skargi za bezzasadną. Odniósł się do tego radny Paweł Laszczyński. – Za pierwszym razem opinia komisji była taka, że skarga jest zasadna. Teraz słyszymy od przewodniczącego komisji, że skarga jest niezasadna. Mam pytanie, czy za pierwszym razem, kiedy Komisja Skarg, Wniosków i Petycji przygotowała projekt uchwały dla Rady Miejskiej Strzelina, że skarga jest zasadna, brała pod uwagę wytyczne prawa polskiego, które mówi o tym, że jednostki, takie jak szkoły i przedszkola, mają obowiązek założenia i utrzymania skrzynek na platformie ePUAP? Czy w tym czasie prawo polskie zmieniło się i już teraz nie ma takiego obowiązku? – pytał radny i zaproponował, aby dyrektorzy za pośrednictwem skrzynek e-PUAP do czasu kolejnej sesji, która miała się odbyć 26 listopada, przesłali kopie wniosków złożonych do ministerstwa. – Szkoły będą miały dwa dni na to, żeby tą drogą przesłać wiadomość do urzędu, a radni otrzymają potwierdzenie, że skrzynki działają – mówił. Zgodnie z wymogami formalnymi, o których przypomniał przewodniczący Ireneusz Szałajko, radny Laszczyński złożył wniosek o odesłanie uchwały do wnioskodawcy bez głosowania nad nią. W tym momencie głos zabrała burmistrz Dorota Pawnuk. – Temat tej skargi to jest niekończąca się historia.
Tekst ukazał się w 47 (1036) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

spajker. Permalink1 +7 spajker.
RE: Radni podjęli decyzję w sprawie skargi na dyrektorów
pani dyrektor szkoły w kuropatniku wyleciała na dobre z zawodu z tej przyczyny że przemówiła do chuliganów ich własnym językiem. język oficjalny jest taki że [censored]owaty przerośnięty embrion to nasz pan. należy go szkolić i utrzymywać tak to 90tki. do tego aby być posłem wystarczy mieć ileś tam głosów durniów. do tego aby być przywódcą trzeba mieć dooooopę w spodniach.
mój poprzedni post jakoś wcięło. zapraszam redakcję słowa odpłątnego do przemyślenia tego czy za 30 srebrników opłaca się być biednym niewolnikiem powiązań towarzyskich i rychłym bankrutem czy też lepiej jest budować własną markę.
2020-12-09 17:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.