Burmistrz i pracownicy urzędu zaproponowali radnym ważne inwestycje. Ostatnia sesja Rady Miejskiej Strzelina była bardzo bogata w informacje dotyczące remontów i innych przedsięwzięć. Ile pieniędzy potrzeba, aby naprawić odcinki poszczególnych dróg?
Niedawno odbyła się XXXII Sesja Rady Miejskiej Strzelina. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, obrady przyjęły formę zdalną. Otworzył przewodniczący rady Ireneusz Szałajko, po czym oddał głos burmistrz Dorocie Pawnuk, która przedstawiła informacje ze swoich prac między sesjami.
Mówiła m. in. o tym, że 300 tys. zł, które samorząd zabezpiecza na Strzeliński Budżet Obywatelski (na przyszły rok - red.), przeznaczy się na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Zasugerowała też, że w przyszłym roku te pieniądze można przekazać mieszkańcom w ramach dofinansowania na źródła ogrzewania.
Odniosła się też do boiska przy strzelińskim technikum, stwierdzając, iż jest to bardzo dobrze położony kompleks sportowy. Gmina Strzelin przejmie boisko przy strzelińskim technikum?
- Brakuje boisk trawiastych na terenie miasta. Kluby sportowe mają problem. Zastanawiamy się, czy nie lepiej byłoby, aby gmina Strzelin przejęła utrzymanie boiska przy technikum, być może z możliwością rozbudowy typu korty tenisowe, oświetlenie, kontener - powiedziała burmistrz.W czasie przeglądu stwierdzono zły stan mostu na ul. Brzegowej w Strzelinie
Wspomniała również o remoncie ul. Królowej Jadwigi w Strzelinie. - Wykonawca zgłosił inwestycję do odbioru. Odpisaliśmy, że absolutnie nie nadaje się ona do odebrania, co poświadczył inspektor nadzoru. Dostałam też pismo, w którym wykonawca żąda wskazania, jakie punkty zostały wykonane niezgodnie z projektem - stwierdziła szefowa strzelińskiego magistratu. Zaznaczyła także, że w przypadku omawianego wykonawcy niemal zawsze są problemy, m. in. z utrzymaniem porządku na placu budowy.
Tekst ukazał się w nr 13 (1052) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

gra muzyka Permalink1 0 gra muzyka
RE: Skończyli, a gmina żąda wyjaśnień
A za Królową Jadwigę psy wiedzieliście na wodociągach. Dzisiaj narracja się zmienia to wykonawca był be.
2021-04-28 20:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.