Jest wniosek, który pozytywnie rozpatrzony, pozwoli na budowę nowego sklepu w Kuropatniku. Radni wstrzymali się jednak z decyzją. Czym to argumentowali i jakie plany ma właściciel działki?
Podczas ostatniego posiedzenia członkowie Komisji Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska przeanalizowali wniosek, dotyczący propozycji zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla jednej z działek przy ulicy Ks. S. Michalaka w Kuropatniku w celu umożliwienia zlokalizowania na tym terenie sklepu spożywczo-przemysłowego. Radny Adam Daniluk i jednocześnie sołtys Kuropatnika zaproponował, aby opiniowanie wniosku przenieść na kolejny miesiąc, co spotkało się z aprobatą pozostałych radnych. W tym czasie chciałby przeprowadzić konsultacje społeczne z mieszkańcami i poznać ich opinię na temat ewentualnej budowy nowego sklepu w tej miejscowości.
Tekst ukazał się w nr 17 (1056) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.plKomentarze   

Irena Permalink9 0 Irena
Dino market
Oczywiście niech powstanie market .To się też wiąże z nowymi miejscami pracy tu na miejscu, diono jest to dobra siecowka sklepu
2021-05-24 20:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Arek. Permalink8 -1 Arek.
RE: Budową sklepu w Kuropatniku zainteresowana jest ogólnopolska sieć marketów
Jak będzie budował Tate i syn to pozwolenie będzie napewno. Jak zawsze kasa musi się zgadzać
2021-05-22 16:32 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink7 +1 spajker.
RE: Budową sklepu w Kuropatniku zainteresowana jest ogólnopolska sieć marketów
Cytuję Adi:
Cytuję Paczer:
Czyżby właściciel sklepu jeszcze nie posmarował pod stołem.

Posmarował to być może właściciel obecnego sklepu :-)

właściciel obecnego sklepu będzie miał w ofercie to czego nie ma dino i da się żyć. chleba z kuropatnika to nie ma żadne dino ani inna sieć z syfem zwanym pieczywem. dino jest tanie ale przeciętne w jakości. przykład biedronki. ileś lat temu to był sklep, w którym sprzedawano towar z palet i z kartonów. musiał sie zmienić bo w miarę wzrostu zamożności ludzie mają swoje wymagania estetyczne i spożywcze. w małym sklepiku trzeba sprzedawać towary niszowe takie, których nie ma gdzie indziej. okolice są zabudowane przez bogocy z suvami a ci chętnie kupią coś dobrego w dobrej cenie. dino ma swojich klientów a mały sklepik ma swoich. teraz wygoda małego sklepiku sie skończyła i trzeba mieć pomysł na siebie.
2021-05-22 07:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Egon Permalink6 +1 Egon
Znajomości
Witam ja osobiście słyszałem z dobrego źródła iż pani mająca sklep w Kuropatniku poruszyła niebo i ziemię by przekształcenie działki nie przeszło pozytywnie przez radę mało tego decyzja ponoć już podjęta a ta zwłoka to tylko zasłona dymna by nikt nie powiedział że nie konsultowali wiadomo na dziadkach co nie pojadą do marketu najwięcej się zarabia.
2021-05-21 16:45 Cytować Zgłoś administratorowi
LucyLu Permalink5 +2 LucyLu
RE: Budową sklepu w Kuropatniku zainteresowana jest ogólnopolska sieć marketów
Wniosek otrzymał aprobatę, więc sklep w Kuropatniku będzie. Taka była decyzja mieszkańców, więc nie wiem po co te bzdurne komentarze. A redakcja powinna podawać rzetelnie informacje a nie z miesiąca wstecz.
2021-05-21 14:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Adi Permalink4 +2 Adi
Dlaczego się pytam?
Cytuję Paczer:
Czyżby właściciel sklepu jeszcze nie posmarował pod stołem.

Posmarował to być może właściciel obecnego sklepu :-)
2021-05-21 14:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Dino2 Permalink3 +5 Dino2
Dlaczego się pytam?
Pytam dlaczego radny, a zarazem sołtys zablokował opiniowanie wniosku?! Z tego co powszechnie wiadomo on sam jest przeciw! Zaścianek się kłania - akcja podobna jak w komedii "U Pana Boga w ogródku" :-) Znając życie "pleban" również ma podobne zdanie co wspomniany sołtys. Większość mieszkańców chce tego sklepu, ciekawe kto ma większą siłę przebicia - ogół czy mała grupka skupiona wokół kościoła?! A może chodzi również o dotychczasowy sklep, z którym "dobrze" żyje sołtys, a w którym ceny są porażające (do tego nie ma nic poza piwem i garstką pieczywa)?! Tyle pytań...
2021-05-21 14:01 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +5 spajker.
RE: Budową sklepu w Kuropatniku zainteresowana jest ogólnopolska sieć marketów
ciekawe są dwie sprawy. jedna to solidna 150letnia czesko-niemiecka kostka, której paczerować nie trzeba. druga to wstrzemięźliwość radnych. dobrobyt przyjeżdżą do kuropatnika pod nos a ludzie bronią sie przed dobrobytem. ludzie zwalczali siermiężność prl a teraz pewex za grosze im pod dom podjeżdża a ci marudzą. tacy radni i tacy decydenci powinni od razu pójść na ścięcie. jacyś ludzie za podatki mieszkańców kuropatnika bronią mieszkańców kuropatnika przed dobrostanem mieszkańców. za ile można sprzedać dom w kuropatniku , w którym ani sławojki ani marketu nie zobaczysz?
radni nie dostali tego na co zawsze liczą a o czym inwestor nawet słyszeć nie chce. tak było z fso w warszawie kiedy to volkswagen chciał kupic fso. volkswagen poszedł do czech a polacy na resztkach fso familoki i trawniki budują.
2021-05-21 11:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Paczer Permalink1 0 Paczer
Dino
Czyżby właściciel sklepu jeszcze nie posmarował pod stołem.
2021-05-21 10:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.