W minionym tygodniu nad naszym powiatem przeszła silna wichura, która okazała się niszczycielska w skutkach. Wiatr połamał dziesiątki drzew, setki konarów, poprzewracał i powyrywał znaki drogowe, poprzenosił słabo przytwierdzone elementy i zniszczył poszycia kilku dachów.
Do tego najpoważniejszym wydarzeniem było złamanie dużej lipy rosnącej przy zbiegu ul. Lipowej i Świerkowej w Gęsińcu. Drzewo, upadając poważnie raniło przechodzącą ulicą obok dziewczynkę. Dziecko musiało być zabrane do szpitala. Jak się okazało, pień drzewa był od środka całkowicie spróchniały. Zastanawiające jest, dlaczego tego wcześniej nie stwierdziły odpowiedzialne za to osoby? Przypomnijmy, że zaledwie rok temu w tym miejscu, dosłownie wokół drzewa, wybudowany został przez gminę Strzelin nowy parking. Czy zatem taka inwestycja nie powinna uwzględnić stanu drzewostanu wokół miejsca budowy?
Tekst ukazał się w nr 41 (1080) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

OMG Permalink3 +2 OMG
RE: Żółta kartka za spróchniałe i stare drzewa...
Byla wypowiedzi na fejsie o tej lipie. Podczas budowy parkingu nie wycięto tego drzewa bo to siedlisko pszczół. A teraz pszczół w nim nie ma a dziecko cierpi.
2021-11-09 22:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Hmm Permalink2 +3 Hmm
.
A w Nowolesiu na cmentarzu zdrowe drzewa się wycina :), jakoś tak dziwnie blisko...pewnego grobu
2021-11-09 08:48 Cytować Zgłoś administratorowi
. Permalink1 +2 .
RE: Żółta kartka za spróchniałe i stare drzewa...
Kto by się przejmował drzewami, ważniejsze jest szperanie ludziom po śmietnikach i czepianie się, że garść gruzu w odpadach zmieszanych, to straszna zbrodnia, albo szufelka ziemi i piasku wymieszana z igliwiem to nie są bioodpady.
2021-11-08 21:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.