Drastycznie rosnące ceny energii elektrycznej i gazu nie pozostaną bez wpływu na funkcjonowanie strzelińskiego aquaparku. Od nowego roku więcej zapłacimy za bilety na basen. Najprawdopodobniej obiekt będzie też otwarty w innych godzinach. O planowanych zmianach w działalności Aquaparku „Granit” opowiedział Tomasz Charowski, prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego.

Panie prezesie, w ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost cen energii i gazu. Jak te podwyżki wpłyną na funkcjonowanie strzelińskiego aquaparku?
– Wzrost cen energii elektrycznej i gazu wpłynie znacząco na planowany wynik finansowy w przyszłym roku. W przeszło dziesięcioletniej historii funkcjonowania naszego obiektu nie mieliśmy tak drastycznie rosnących cen. Cena zakupu energii elektrycznej wzrośnie o 400 tys. zł, a cena zakupu paliwa gazowego o 800 tys. zł. Łącznie podwyżka cen energii wyniesie 1 mln 200 tys. zł. Przypomnę, że są to tylko dwa elementy naszych kosztów. Ogólnie wiadomo, że jak drożeje energia, to drożeje wszystko. W związku z powyższym już teraz można stwierdzić, że strata w wyniku finansowym w roku 2022 będzie znacząco wyższa. Szukając możliwości zmniejszenia kosztów, rozważane są propozycje pozyskania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych takich jak fotowoltaika. Kolejna propozycja to zmiana taryfy dystrybucji energii, która będzie możliwa, gdy będziemy dysponowali stacją transformatorową. Oczywiście, powyższe inwestycje wymagają zgody pani burmistrz i Rady Miejskiej Strzelina. W obecnej sytuacji związanej z pandemią jesteśmy zobowiązani do znaczącego ograniczenia liczby klientów, zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami prowadzonej działalności. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, rozważamy możliwość zmiany organizacji funkcjonowania basenu polegającej na wprowadzeniu zmiany godzin funkcjonowania. Obiekt byłby czynny od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-22.00 oraz w soboty, niedziele i święta w godz. 9.00-21.00. Planowana zmiana obowiązywałaby od 14 lutego 2022 r. (zakończenie ferii zimowych) do 24 czerwca 2022 r. (zakończenie roku szkolnego). Mam nadzieję, że po wakacjach wrócimy do obecnych godzin funkcjonowania.

Czy w związku z podwyżkami planują Państwo podnieść ceny biletów dla klientów?
– Tak. Od przyszłego roku planujemy podwyżkę cen biletów. Z moich informacji i badań rynku wynika, że praktycznie wszystkie baseny podniosą ceny świadczonych usług. Niektóre już je wprowadziły. Na pewno nie będzie to tak drastyczna podwyżka jak ceny energii. Rozważane są również promocje dla dzieci i młodzieży, szczególnie w okresie ferii zimowych i wakacji.
Tekst ukazał się w nr 49 (1088) wydaniu "Słowa Regionu". Cały wywiad przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

cześ Permalink6 +4 cześ
RE: Ceny biletów pójdą w górę
Cytuję Andrzej Bel:
Dziekujemy milosciwie nam panujacym ***** ***

Za tuska by to samo było albo jeszcze gorzej!!! Nie ma się z czego cieszyć!
2022-01-11 08:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Andrzej Bel Permalink5 -1 Andrzej Bel
8*
Dziekujemy milosciwie nam panujacym ***** ***
2022-01-10 20:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink4 +2 Cześ
RE: Ceny biletów pójdą w górę
Cytuję Ziębice:
Cytuję cześ:
A jakie ceny nie pójdą w górę!?!?!?! Inflacja jest bo drukują pusty pieniądz na potęgę!!!

Czesiu proszę Cie, chyba nie piszesz tego co myślisz? Do szkoły nie chodziłeś, skąd Ty mieszkasz?

Za to ty chodziłeś i myślisz że nie płacisz podatków a pieniądze daje ci morawiecki :D
2022-01-10 19:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Yoda 2000 Permalink3 +1 Yoda 2000
Ceny biletów pójdą w górę
Kiedyś napisałem czy nie warto byłoby zainwestować w fotowoltaikę dzisiaj nie byłoby problemu
2022-01-10 19:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Ziębice Permalink2 0 Ziębice
RE: Ceny biletów pójdą w górę
Cytuję cześ:
A jakie ceny nie pójdą w górę!?!?!?! Inflacja jest bo drukują pusty pieniądz na potęgę!!!

Czesiu proszę Cie, chyba nie piszesz tego co myślisz? Do szkoły nie chodziłeś, skąd Ty mieszkasz?
2022-01-10 15:49 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink1 +2 cześ
RE: Ceny biletów pójdą w górę
A jakie ceny nie pójdą w górę!?!?!?! Inflacja jest bo drukują pusty pieniądz na potęgę!!!
2022-01-10 10:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.