Przejęcie przez Wody Polskie czy zmiana okręgu rybackiego? Jaka jest przyszłość stawów w Białym Kościele? Co z wędkarzami i amatorami wodnych kąpieli?
W przestrzeni publicznej słyszy się od jakiegoś czasu o możliwym przejęciu stawów w Białym Kościele przez Wody Polskie. O co w tym wszystkim chodzi? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, należy uporządkować kilka kwestii na ten temat, więc głos oddajemy wiceburmistrzowi Mariuszowi Kunyszowi. – Wydaje się, że informacje o których „się słyszy” to mocno zniekształcone pomieszanie kilku różnych tematów, w wyniku czego rodzi się plotka – zauważa nasz rozmówca. – Być może, wzięło się to stąd, że w ramach korespondencji z Wodami Polskimi, w jednym z pism, podpisanym przez urzędnika tej instytucji, otrzymaliśmy zaskakującą informację, iż zbiorniki w Białym Kościele wchodzą w skład tzw. obwodu rybackiego Oława nr 1. Obwody takie tworzone są na wodach płynących, najczęściej obejmując dorzecze całej większej rzeki w trybie ustawy o rybactwie śródlądowym w celu przekazania na ich terenie stosownych działań uprawnionym do rybactwa. Niestety, nie znamy treści tego operatu. Mimo naszego wniosku, dokument ten nie został nam udostępniony przez PGW Wody Polskie. Od decyzji odmownej odwołaliśmy się do Prezesa Wód Polskich – dodaje wiceburmistrz Mariusz Kunysz.
Na ten temat pisaliśmy w 34 (1122) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.