Dzisiaj, 25 maja, w magistracie odbyło się kolejne posiedzenie Strzelińskiej Rady Seniorów. W programie, oprócz bieżących spraw, znalazło się kilka ważnych zaplanowanych wcześniej przedsięwzięć.

Po rozpoczęciu obrad przewodniczący Konstanty Sikorski przekazał głos burmistrz Dorocie Pawnuk. Szefowa gminy Strzelin poinformowała m.in. o przetargu na przygotowanie Klubu Seniora, który będzie się mieścił w obecnym budynku strzelińskiego magistratu. Niestety, kwoty zaproponowane w pierwszym przetargu przekraczały zabezpieczone na ten cel środki i dlatego przetarg zostanie powtórzony. Dorota Pawnuk miała też dla seniorów dobrą informację. Projekt naszej rady, złożony za pośrednictwem gminy do wojewódzkiego Programu Wspierania Rad Seniorów na Dolnym Śląsku, został zaakceptowany przez władze regionu. Na realizację projektu pn. "Aktywnym być i młodo żyć" Strzelińska Rada Seniorów otrzyma od samorządu wojewódzkiego prawie 8 tys. zł dofinansowania. Środki będą przeznaczone m.in. na zawody sportowe, warsztaty plastyczne i florystyczne, a także na organizację wystawy kompozycji kwiatowych. Odbędzie się też plenerowy koncert na wschodniej pierzei strzelińskiego rynku. Ustalono, że pierwsza część projektu zostanie zrealizowana w czerwcu, a druga we wrześniu br.
Kolejnym omawianym na dzisiejszym posiedzeniu tematem była organizacja tradycyjnego święta działkowców. Zdecydowano, że odbędzie się we wrześniu na miejskim targowisku.
Dodajmy, że wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych i strzelińskich rodzinnych ogrodów działkowych oraz reprezentanci współpracujących z seniorami instytucji - UMiG Strzelin, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Strzelińskiego Ośrodka Kultury.

Z prac Strzelińskiej Rady Seniorów Dzisiaj, w magistracie odbyło się kolejne posiedzenie Strzelińskiej Rady...

Opublikowany przez Gmina Strzelin Czwartek, 25 maja 2023

Komentarze   

dst Permalink2 +3 dst
RE: Strzelińska Rada Seniorów otrzyma dofinansowanie
Widać nie wypracowaliśmy innych wzorców, a czerwona zaraża tkwi w nas głębiej jak sobie wyobrażamy. Scena polityczna nie lubi próżni, skoro do władzy nie garną się koła młodych demokratów to ich miejsce zajmują spędy starych komuchów i ormowców. Nie wykluczone, że ktoś na to wpływa i to skutecznie.
2023-05-26 04:41 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +5 spajker.
RE: Strzelińska Rada Seniorów otrzyma dofinansowanie
to jest rada seniorów czy zakłądy terapii zajęciowej dla polityków bez posady?
to jest chamstwo i rozbój w biały dzień. nikomu niepotrzebna do niczego grupa ludzi dostaje setki tysięcy zeta za co? za to że są aktywistami. jak za komuny. w komunie jednak stawiano na młodzież. na pionierów a tu stawia się na rychłych pacjentów olimpu.
taki oddział geriatryczny należy zrobić w szpitalu a nie w urzędzie. tym ludiom mało jest emerytury to im ktoś jeszcze zabawkę na mój koszt urządza.
rada seniorów czy rada znajomych?????
2023-05-25 18:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.