Młodzi muzycy ze swoimi nauczycielami tuż po koncercieNowa sala koncertowa, którą od niedawna może poszczycić się Strzelin, gościła uczniów szkoły muzycznej. Swoimi umiejętnościami podzielili się ze słuchaczami młodzi pianiści i gitarzyści. W środowe przedpołudnie salą nowo oddanego do użytku Strzelińskiego Centum Kultury przy ul. Mickiewicza zawładnęła muzyka poważna.

– Właśnie zakończył się koncert uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Inicjatorką występu naszych podopiecznych przed szerszą publicznością była Katarzyna Szałańskia, która w naszej szkole uczy gry na fortepianie. Na estradzie wystąpili pianiści: Michał Lorenc, Marcel Więcławski, Zuzanna Charęza, Maxymilian Paul, Karolina Laszczyńska z klasy prowadzonej przez Katarzynę Szałańską oraz uczniowie klasy gitary Jakuba Małychy: Katarzyna Witek i Weronika Małek – poinformowała nas Karolina Krężelewska, dyrektor szkoły muzycznej.
Prawdziwy koncert nie może obejść się bez słuchaczy. W tej roli wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Strzelinie oraz uczniowie SP nr 5 również ze Strzelina.
-Dla Michała Lorenca i Marcela Więcławskiego dzisiejszy występ jest generalną próbą przed udziałem w konkursie pianistycznym w Nakle nad Notecią. Koncert w SOK to kolejny występ młodych muzyków przed widownią. Wcześniej nasi uczniowie koncertowali w Przedszkolu Miejskim przy ul. Ogrodowej oraz w „Małym Odkrywcy”. Poza tym w naszej szkole odbywają się cykliczne popisy uczniów, jak choćby koncert z okazji pasowania na ucznia Szkoły Muzycznej, a także koncert kolęd i występ w ramach WOŚP. Nasi uczniowie wyjeżdżają na przedstawienia do wrocławskiego Capitolu oraz na Konkurs Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu. Występy i wyjazdy pomagają im oswoić się ze sceną i opanować tremę – usłyszeliśmy od naszej rozmówczyni.
Szkoła Muzyczna w Strzelinie działa od września 2014 i uczęszcza do niej ponad 60 uczniów. Klasę skrzypiec prowadzą Karolina Krężelewska i Jacek Greń, klasę gitary Łukasz Figiel, Jakub Małycha i Dawid Król. Gry na fortepianie uczy Katarzyna Szałańska, a na flecie Adrianna Siemienkiewicz. Częścią edukacji muzycznej są również zajęcia ogólnomuzyczne: kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika prowadzone przez Karolinę Kotwasińską i Dariusza Latosi, a opieką nad zespołami wokalnymi zajmuje się Jakub Zwarycz.
Naukę w szkole muzycznej mogą rozpocząć dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Przesłuchania kandydatów odbędą się 13 maja i 17 czerwca w siedzibie Szkoły Muzycznej, przy pl.1 Maja 10 (w Gimnazjum nr 2 im. Żołnierza Polskiego). Więcej informacji pod numerami telefonów: 71 393 62 51 (sekretariat) i 697 733 779 (dyrektor Karolina Krężelewska).

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.