Nowa sala koncertowa, którą od niedawna może poszczycić się Strzelin, gościła uczniów szkoły muzycznej. Swoimi umiejętnościami podzielili się ze słuchaczami młodzi pianiści i gitarzyści. W środowe przedpołudnie salą nowo oddanego do użytku Strzelińskiego Centum Kultury przy ul. Mickiewicza zawładnęła muzyka poważna.
– Właśnie zakończył się koncert uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Inicjatorką występu naszych podopiecznych przed szerszą publicznością była Katarzyna Szałańskia, która w naszej szkole uczy gry na fortepianie. Na estradzie wystąpili pianiści: Michał Lorenc, Marcel Więcławski, Zuzanna Charęza, Maxymilian Paul, Karolina Laszczyńska z klasy prowadzonej przez Katarzynę Szałańską oraz uczniowie klasy gitary Jakuba Małychy: Katarzyna Witek i Weronika Małek – poinformowała nas Karolina Krężelewska, dyrektor szkoły muzycznej.
Prawdziwy koncert nie może obejść się bez słuchaczy. W tej roli wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Strzelinie oraz uczniowie SP nr 5 również ze Strzelina.
-Dla Michała Lorenca i Marcela Więcławskiego dzisiejszy występ jest generalną próbą przed udziałem w konkursie pianistycznym w Nakle nad Notecią. Koncert w SOK to kolejny występ młodych muzyków przed widownią. Wcześniej nasi uczniowie koncertowali w Przedszkolu Miejskim przy ul. Ogrodowej oraz w „Małym Odkrywcy”. Poza tym w naszej szkole odbywają się cykliczne popisy uczniów, jak choćby koncert z okazji pasowania na ucznia Szkoły Muzycznej, a także koncert kolęd i występ w ramach WOŚP. Nasi uczniowie wyjeżdżają na przedstawienia do wrocławskiego Capitolu oraz na Konkurs Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu. Występy i wyjazdy pomagają im oswoić się ze sceną i opanować tremę – usłyszeliśmy od naszej rozmówczyni.
Szkoła Muzyczna w Strzelinie działa od września 2014 i uczęszcza do niej ponad 60 uczniów. Klasę skrzypiec prowadzą Karolina Krężelewska i Jacek Greń, klasę gitary Łukasz Figiel, Jakub Małycha i Dawid Król. Gry na fortepianie uczy Katarzyna Szałańska, a na flecie Adrianna Siemienkiewicz. Częścią edukacji muzycznej są również zajęcia ogólnomuzyczne: kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika prowadzone przez Karolinę Kotwasińską i Dariusza Latosi, a opieką nad zespołami wokalnymi zajmuje się Jakub Zwarycz.
Naukę w szkole muzycznej mogą rozpocząć dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Przesłuchania kandydatów odbędą się 13 maja i 17 czerwca w siedzibie Szkoły Muzycznej, przy pl.1 Maja 10 (w Gimnazjum nr 2 im. Żołnierza Polskiego). Więcej informacji pod numerami telefonów: 71 393 62 51 (sekretariat) i 697 733 779 (dyrektor Karolina Krężelewska).
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.