Wizyta miała na celu zapoznanie uczniów z ofertą praktyk w NiemczechSzkoła w Ludowie Polskim od ponad 20 lat współpracuje z placówką w Hannoverze. Jej efektem są m.in. wymiany młodzieży w ramach praktyki zawodowych. W tym roku szkolnym skorzysta z nich co najmniej pięciu uczniów.
Na początku września szkołę w Ludowie Polskim po raz kolejny odwiedzili przyjaciele z niemieckiej placówki Justus von Libig Schule oraz właściciele gospodarstw rolnych z Dolnej Saksonii, dzięki którym uczniowie mogą zdobywać różnorodne cenne doświadczenia i rozwijać się pod względem zawodowym i osobistym. – Wizyta miała na celu zapoznanie naszych uczniów z ofertą praktyk w Niemczech w ramach programu Erasmus+, a także pokazanie gościom gospodarstw, w których niemieccy uczniowie mogą odbywać praktyki, i omówienie konkretnych zadań związanych z ich organizacją – mówi Daniela Sobocińska, wicedyrektor szkoły. - Oprócz tego, była to także okazja, aby wszyscy mogli poznać się osobiście, a nie tylko za pomocą poczty elektronicznej czy telefonu – dodaje. Jednym z punktów programu było spotkanie w szkole uczniów, właścicieli gospodarstw i organizatorów praktyk ze strony CKZiU w Ludowie Polskim i Justus von Liebig Schule z Hanoweru. Uczniowie obejrzeli prezentacje i filmy przedstawiające gospodarstwa, w których odbywają się praktyki i zapoznali się z ofertą programu kulturalnego. Zadawali również pytania dotyczące różnych aspektów pobytu w Niemczech, m.in.o posiłki czy odległości pomiędzy gospodarstwami. Mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe. - Choć na razie, pomoc tłumacza okazała się niezbędna, jesteśmy przekonani, że po 4 tygodniach spędzonych za granicą będą porozumiewać się po niemiecku znacznie swobodniej – zaznacza wicedyrektor. Goście wykorzystali pobyt na Dolnym Śląsku i zwiedzili Wrocław oraz zamek w Książu. W tym roku szkolnym z praktyk zagranicznych skorzysta co najmniej pięciu uczniów ze szkoły w Ludowie Polskim. Podobna ilość uczniów z placówki w Hannoverze odwiedzi gospodarstwa rolne na terenie naszego powiatu.


Komentarze   

Ktoś Permalink3 +2 Ktoś
RE: Cenne doświadczenie i nauka zawodu
Krzychu w gazecie :D
2015-10-07 21:33 Cytować Zgłoś administratorowi
koń trojański Permalink2 +7 koń trojański
RE: Cenne doświadczenie i nauka zawodu
Cytuję eliza:
Mina pani dyrektor bezcenna...

Eliza oco ciebie chodzi? Przestałaś być dyrektorem ?
2015-10-06 14:37 Cytować Zgłoś administratorowi
eliza Permalink1 -6 eliza
RE: Cenne doświadczenie i nauka zawodu
Mina pani dyrektor bezcenna...
2015-10-06 13:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.