Impreza miała charakter charytatywnyLiceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie zorganizowało koncert bożonarodzeniowy, który odbył się w piątek, 11 grudnia, w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Licealiści zaśpiewali kolędy, pastorałki i piosenki adwentowe. Jak podkreśliła dyrektor Beata Kudła, adwent jest pięknym, ciepłym czasem i właśnie dlatego termin koncertu wybrano na połowę grudnia.
Na scenie zaprezentowali się Aleksandra Mikłasz, Eliza Nowicka, Ewelina Mróz, Aleksandra Dernowska, Amelia Gieża, Klaudia Strzelczyk, Weronika Małek, Paulina Zagrodnik, Martyna Rajewska i Aleksander Pieczonka. Młodzież przygotowała nauczycielka języka polskiego Stanisława Laszczyńska.
Licealiści zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne i wokalne- Koncert został zorganizowany dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu, połączony z ideą pracy charytatywnej. Wcześniej odbywał się w szkole kiermasz ręcznie wykonanych ozdób świątecznych przez naszą młodzież. Pomyśleliśmy, żeby dać uczniom możliwość wystąpienia na profesjonalnej scenie w pięknym miejscu ze świetną akustyką. SOK jest miejscem otwartym dla wszystkich – powiedziała dyrektor Beata Kudła.
Licealiści rozpoczęli intensywne przygotowania do koncertu już w połowie listopada. Ponadto dyrektor zaznaczyła, że jeżeli występ się spodoba, z radością zostanie zorganizowany ponownie. Uczniowie w ten sposób kwestowali na leczenie Oliwera Szczepaniaka z Warkocza, który cierpi na białaczkę limfo blastyczną typu B-chłonniak. Podczas koncertu udało się zebrać 1 800 zł, a występ można obejrzeć na naszej stronie internetowej
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.