Remont świetlicy wiejskiej w Wyszonowicach idzie pełną parą. Na zewnątrz widać już pierwsze zmiany. W środku to jednak nadal plac budowy. Jak będzie wyglądało to miejsce, kiedy wszystkie prace zostaną zakończone?
W kwietniu ubiegłego roku gmina Wiązów otrzymała dofinansowanie w wysokości 500 tysięcy złotych na przebudowę świetlicy wiejskiej w Wyszonowicach w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Za prace budowlane odpowiedzialna jest firma „Domus” z Grodkowa, która w przetargu zaproponowała najkorzystniejszą ofertę, tj. nieco ponad 904 tys. zł brutto. Prace rozpoczęły się w listopadzie. W ramach kompleksowego remontu odnowiono już elewację zewnętrzną budynku. W środku trwają obecnie zaawansowane prace budowlane. Zdecydowano się m.in. na likwidację sceny, co pozwoliło wydzielić dodatkowe pomieszczenia na kuchnię, toalety i bibliotekę. Obecnie w świetlicy wiejskiej w Wyszonowicach  trwają zaawansowane prace remontowe
– Świetlica wymagała remontu, bo była już w opłakanym stanie – przyznaje Bogusława Cymbaluk, sołtys Wyszonowic i radna gminna. – Bardzo brakowało nam ogrzewania. Nie mieliśmy też sprawnej wentylacji, więc na ścianach pojawiała się wilgoć i pleśń – dodaje nasza rozmówczyni. – Przed remontem w świetlicy mieliśmy tylko dwie toalety. Teraz będziemy mieć nawet toaletę dla niepełnosprawnych, aby ze świetlicy mogli korzystać wszyscy nasi mieszkańcy – uzupełnia Stanisława Drozd z Rady Sołeckiej.
Tekst ukazał się w nr 4 (1092) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.