Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Punktem honoru każdego Polaka powinno być poprawne używanie języka polskiego. A edukację w tym zakresie najlepiej rozpocząć od początku, czyli od szkoły podstawowej. Warto również od czasu, do czasu sprawdzić ile już umiemy.
Na początku października odbyło się VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Patronat nad dyktandem objęli prezydent Wrocławia i Dolnośląski Kurator Oświaty. Uczniowie sprawdzali swoją znajomość ortografii w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej znaleźli się uczniowie klas V i VI, a w drugiej: VIIa, VIIb i VIII szkoły podstawowej i dwóch klas III gimnazjum. Łączenie pisało 40 dzieci.
Dyktando pisały dzieci z sześciu województw. Do kolejnego etapu konkursu przejdą uczniowie, którzy zdobędą minimum 75% możliwych do zdobycia punktów. Nad sprawnym przebiegiem dyktanda czuwały Monika Rak, Bożena Górniak i Anna Filipek, które również sprawdzały prace uczniów. Szansę na udział w dyktandzie na szczeblu województwa na czworo uczniów. Ich prace zostały przesłane do komisji konkursowej. Laureatami VI Dyktanda Niepodległościowego „Po Polsku o historii” na szczeblu szkolnym zostali: Joanna Szymaniak (gimnazjum kl IIIb), Gabriela Myszka (kl. V) i Zbigniew Szejn (kl. VI).

Komentarze   

discopolocokta Permalink1 0 discopolocokta
RE: Po polsku o historii... Polski
Na początku ja żem se w domu uczył sie po polskiemu.
2018-11-26 07:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz