Na co dzień nie ma sposobności, żeby sołtysi z całej gminy mogli wymienić się uwagami. A przecież w gminie dzieje się wiele i głos sołtysów powinien być słyszany. Spotkania przy okazji sesji borowskiej rady są oczywiście wykorzystywane przez sołtysów do zadawania pytań i wyjaśniania wątpliwości.
Potrzebne są jednak mniej oficjalne, odbywające się w odświętnej atmosferze. Tradycją gminy Borów jest organizowanie w Gminnym Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Borku Strzelińskim spotkań z okazji Dnia Sołtysa. Nie inaczej było w tym roku. Część oficjalną ograniczono do niezbędnego minimum... do przywitania zaproszonych gości i złożenia życzeń z okazji święta sołtysów. Uczynił to wójt Waldemar Grochowski. Do życzeń dołączyli się również obecni w GC-E pracownicy urzędu gminy. Później w części nieoficjalnej, przy kawie i domowych wypiekach rozmawiano o gminie i nie tylko.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.