Będzie wygodniej, będzie nowocześniej. Tak w skrócie można scharakteryzować inwestycję na jednej z gminnych dróg w gminie Borów. Zyskają kierowcy i piesi.
Nie tylko wielkie ośrodki miejskie boryka się z brakiem miejsc parkingowych. Podobne problemy, choć w mniejszej skali dotykają, mniejsze miejscowości. Stacja kolejowa w Boreczku jest dla mieszkańców gminy Borów ważnym węzłem komunikacyjnych. Stąd, korzystając z pociągu można dojechać albo do Wrocławia i dalej, albo do Strzelina, Kłodzka, czy czeskiej Pragi. - Wielu mieszkańców naszej gminy dojeżdża pociągami do pracy, szkoły lub lekarza – powiedział wójt Waldemar Grochowski. - Dlatego konieczna była rozbudowana parkingu przy stacji. Na stację w Boreczku trzeba przecież jakoś się dostać. Część osób korzysta z gminnej komunikacji, a część przyjeżdża własnymi samochodami. Przy stacji jest przystanek komunikacji gminnej, a dzięki rozpoczętej właśnie inwestycji, poprawią się standard parkingu – dodał nasz rozmówca.
Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Funduszu Pomocy Rozwojowej Województwa Dolnośląskiego w wysokości 150 tys. zł. Łączna koszt budowy nowego parkingu, to ok. 337 tys. zł. Przetarg na prace budowlane wygrała firma „Jar-Bruk” Jarosław Zalewski, z Prus. Granicznym terminem zakończenia prac jest 10 września br.
W ramach zadania: „Poprawa bezpieczeństwa osób korzystających ze stacji kolejowej w Boreczku poprzez przebudowę drogi wraz z chodnikiem w miejscowości Boreczek”, przebudowanych zostanie ponad 1,5 tys. m2 drogi, na długości 117 m. Powstanie również chodnik o długości 37 m. Wyznaczone zostaną 33 miejsca parkingowe, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Wymienione zostaną krawężniki. To na powierzchni. W ramach budowy parkingu zmodernizowana zostanie również infrastruktura znajdująca się „pod jezdnią”, czyli studzienki kanalizacyjne i teletechniczne. Rozebrana na początku remontu granitowa kostka zostanie ponownie ułożona po wzmocnieniu podbudowy drogi i wykonaniu odwodnienia.
Jak widać na zdjęciu obok prace już trwają i należy oczekiwać, że zostaną zakończone w terminie.

Komentarze   

mag Permalink2 +2 mag
RE: Ku zadowoleniu pasażerów pociągów
Cytuję 6676:
Super ale może tak zaczną drogi robić, bo to jest po prostu tragedia ..

Co Ty z konia spadłeś - teraz dożynki są najważniejsze .
2019-08-20 18:04 Cytować Zgłoś administratorowi
6676 Permalink1 +4 6676
RE: Ku zadowoleniu pasażerów pociągów
Super ale może tak zaczną drogi robić, bo to jest po prostu tragedia ..
2019-08-20 16:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.