Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W ładnej, zadbanej miejscowości mieszka się dużo przyjemniej. A jeżeli jeszcze można za to dostać kilka tysięcy złotych, to znaczy, że warto. Która wieś zasłużyła na tytuł Najpiękniejszej Wsi Gminy Borów?
Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy gminy Borów będą obchodzić doroczne Święto Plonów. W trakcie dożynek nagrodzeni zostaną twórcy najładniejszego wieńca i mieszkańcy najpiękniejszej wsi. Do konkursu na najpiękniejszą wieś zgłoszono dziesięć miejscowości. W tym roku o ten zaszczytny tytuł ubiegają się, według kolejności zgłoszenia: Kępino, Boreczek, Jaksin, Borów, Stogi, Kurczów, Kręczków, Brzoza, Borek Strzeliński, Zielenice
Regulamin konkursu nakłada na zgłaszających swoją wieś do rywalizacji dwa warunki. Zgłoszenie powinno zawierać opis wsi i wykaz inicjatyw lokalnej społeczności w okresie między dożynkami. Każdą z inicjatyw, np. spotkanie opłatkowe lub festyn z okazji Dnia Dziecka, należało zilustrować fotografiami.
Komisja konkursowa uda się do każdej zgłoszonej wsi, żeby na miejscu ocenić, jak przygotowała się do konkursu. Oceniana będzie estetyka wsi, czyli ogólne wrażenie i porządek. Dodatkowe punkty będzie można zdobyć za tworzenie lub wspieranie lokalnych zespołów np. sportowych lub muzycznych, dokumentowanie aktywności mieszkańców, czyli prowadzenie kronik, obecność w internecie i przepływ informacji w obrębie wsi, dbałość o przeszłość, o historyczny charakter miejscowości. Wspólne inicjatywy społeczno-kulturalne, podejmowane z innymi miejscowościami lub stowarzyszeniami. Współpraca z samorządem, z władzami gminy, a także zaangażowanie lokalnej społeczności w życie kulturalne, sportowe i społeczne wsi. Wykorzystanie świetlic wiejskich, placów zabaw do spotkań, organizowania imprez okolicznościowych i ofertę rekreacyjno-sportową dla najmłodszych i młodzieży.
Najpiękniejsza wieś otrzyma honorowy tytuł „Najpiękniejszej Wsi Gminy Borów 2019” i... gratyfikację pieniężną. Organizatorzy przeznaczyli na nagrody i wyróżnienia okrągłą kwotę 10 tys. zł. Za zdobycie I miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 4 tys. zł, drugie miejsce to nagroda 3 tys. zł, a trzecie – 2 tys. zł. A dwie wyróżnione miejscowości nagrodzone zostaną 500 zł.
Wyniki rywalizacji w obu dożynkowych konkursach, czyli na najładniejszy wieniec i najpiękniejszą wieś, opublikujemy w relacji z Gminnych Dożynek w Borowie.

Komentarze   

mag Permalink1 +3 mag
RE: Dziesięć tysięcy złotych w puli
Sztuka dla sztuki - co tu oceniać no chyba to co Fuhrer pozostawił i komuniści co nieco zmodernizowali . Lepiej zmienić nazwę tego konkursu na ; ''najlepiej zachowany skansen'' i tu mój typ Zielenice z kamienną drogą z epoki .
2019-08-30 19:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz