Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Te nuty znają chyba wszyscy. Nic więc dziwnego, że śpiewali nie tylko uczestnicy przeglądu, ale również widzowie.
Jednym z ostatnich akordów świateczno-noworocznego przełomu roku w gminie Borów był przegląd kolęd i pastorałek. Podobnie jak w latach ubiegłych w konkursie uczestniczyły przedszkolaki i dzieci ze szkół w Borowie, Borku Strzelińskim i Zielenicach. W sumie na estradzie GCK-E w Borku Strzelińskim, gdzie odbywał się przegląd, wystąpiło 128 wykonawców. Występom przysłuchiwali się rodzice młodych śpiewaków, dziadkowie i rówieśnicy, którzy wypełnili widownię do ostatniego miejsca. W repertuarze przeważały dobrze znane, tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.
W tym roku przyjęto zasadę, że nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych będą losowane, a nie przyznawane przez jury. I tak szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do przedszkolaków z Borowa, uczniów szkoły w Borku Strzelińskim (w kategorii klas I-III), zespołu ze szkoły w Zielenicach (w kategorii klas IV-VI) i ponownie uczniów z Borka Strzelińskiego (w kategorii klas VII-VIII).
Występ przed publicznością poprzedziły próby muzyczne i przygotowywanie odpowiednich strojów. Od strony wokalnej dzieci przygotowywały się pod kierunkiem: Justyny Rudki, Mirosławy Krawczyszyn, Wioletty Kodyry, Marty Szczepańskiej, Ewy Dudek, Katarzyny Nowakowskiej, Jolanty Auguścik-Laszczyńskiej i Natalii Macały.
Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że organizatorem VIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek było Stowarzyszenie „Integracja-Szkoła-Rodzina-Środowisko Lokalne” z siedzibą w Borowie przy współpracy z dyrektorami szkół. Patronat honorowy nad przeglądem objął wójt Borowa Waldemar Grochowski.
Nagrody dla uczestników ufundował wójt gminy Borów oraz sponsorzy: Zenon Pistor, Bogdan Żygadło, Justyna Pisulska, Mirosław Kowalski, Bogdan Jaczyński, Maria Chrzan.
Organizatorzy dziękują również Centrali GBS w Strzelinie oraz Oddziałowi GBS w Borku Strzelińskim, Janinie i Marianowi Pogodom z Borowa oraz Barbarze i Leszkowi Mysiorom za wsparcie finansowe Stowarzyszenia.

Komentarze   

bogna Permalink1 0 bogna
RE: Zaśpiewali dla Jezuska
Jasne- pisy szczekają - karawana jedzie dalej.
2020-02-02 22:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz