Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Uchwałodawcza część sesji nie wywołała tylu emocji, co pytania radnych. Zmiany w budżecie i kwestia poboru podatków... też. Kto może wyjaśnić sprawę do końca?
W ubiegłym tygodniu odbyła się lutowa sesja borowskiej rady. Radni przyjęli pięć uchwał, z czego dwie dotyczyły finansów gminy. Pozostałe dotyczyły ustalenia stawek opłat za zajęcie pasa drogowego na drogach gminnych, dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli i rekomendowania kandydata na członka kolegium RIO.
Dr Paweł Lenio jest adiunktem na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w prawnych aspektach finansów samorządów. - Dr Paweł Lenio zwrócił się do mnie z prośbą, żebym zaproponował radnym rekomendowanie jego kandydatury – powiedział wójt Waldemar Grochowski. - Pan doktor zamierza ubiegać się o stanowisko nieetatowego członka kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu. W gminie, z której pochodzi, w tym tygodniu nie będzie sesji, a rekomendacja konkretnego samorządu jest niezbędna do udziału w konkursie – wyjaśnił na posiedzeniu komisji wójt. Kandydat zapewnił, że będzie swoja wiedzą wspierał borowskich samorządowców i podziękował za zaufanie. Uchwała rady gminy to tylko formalny wymóg. Teraz przed kandydatem procedura konkursowa i dopiero po przebrnięciu przez szereg egzaminów może zostać nieetatowym członkiem kolegium RIO.
Inna uchwała dotyczyła stawek opłat za zajęcie pasa drogowego. W tym przypadku była to jedynie redakcyjna zmiana uchwały obowiązującej dotychczas. Leszek Ferenc, kierownik referatu ds. infrastruktury, ochrony środowiska i rolnictwa, wyjaśnił, że chodzi o wprowadzenie w dwóch miejscach dosłownie sformułowania z odpowiedniej ustawy. Wysokość stawek nie ulega zmianie. - Rozważaliśmy wprowadzenie zmian we wcześniejszej uchwale, ale uznaliśmy, że dla jasności lepiej przyjąć nową uchwałę – wyjaśnił kierownik Ferenc. Będzie to czytelniejsze dla przyszłych inwestorów. Obowiązywać będzie jedna uchwała w poprawionym brzmieniu.
Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Dodaj komentarz