Kilka tygodni temu okazało się, że na rządowej liście 100 obwodnic nie ma Strzelina. Niepokojące wnioski dotyczące autostrady A4 można również wysnuć po spotkaniu informacyjnym w starostwie. Czy po przebudowie A4 stanie się „obwodnicą” gminy Borów?
Na oficjalnej stronie internetowej powiatu strzelińskiego znalazło się zaproszenie na spotkanie informacyjne. Zapraszającymi były Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i WYG International Sp. z o.o., a tematem spotkania miała być prezentacja Studium Korytarzowego rozbudowy/budowy autostrady A4 na odcinku Wrocław – Krzyżowa i Studium Korytarzowe S5 Sobótka – Bolków. Niby trochę daleko od nas, ale skoro inwestor i projektant uznali za konieczne poinformowanie o swoich planach zainteresowanych w powiecie strzelińskim, to coś na rzeczy musi być. - Z naszego punktu widzenia najistotniejsze były warianty przebiegu autostrady A4 tzw. nowym śladem, czyli nie tam, gdzie przebiega obecnie – powiedział wójt Waldemar Grochowski. - Mowa o dwóch wariantach przebiegu autostrady przez gminę Borów, a dokładnie na północ od miejscowości Brzoza. I co dla nas najważniejsze, a właściwie najgorsze, to bez bezpośredniego wjazdu-zjazdu na autostradę z naszej gminy. Na spotkaniu w starostwie usłyszałem, że projektant nie planuje budowy wjazdu-zjazdu z autostrady z drogą wojewódzką 395, co, niestety, jest bardzo niekorzystne nie tylko dla mieszkańców gminy Borów. Problem zauważyli również przedstawiciele gminy Strzelin obecni na spotkaniu. Można zaryzykować twierdzenie, proponowany przebieg autostrady odetnie od niej, albo co najmniej utrudni, dojazd i zjazd z autostrady mieszkańcom całego powiatu strzelińskiego – zwrócił uwagę wójt.
Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

Ja Permalink7 +1 Ja
koncepcja
przecież to tylko koncepcja, czy ktoś się odwołał ? czy ktoś napisał odpowiednie pismo z odwołaniem/nową propozycją ? kto był na spotkaniu ? skoro zapraszali, to zawsze jest coś na rzeczy...
2020-05-21 14:05 Cytować Zgłoś administratorowi
.. Permalink6 +3 ..
RE: Niepokojące informacje
Dróg nie ma odpowiednich, dziura na dziurze to co się dziwicie ,że nas omineli :D nie ma kto o to walczyc widocznie :D, jak ze stanem dróg w powiecie nie potrafią sobie poradzić :D
2020-04-02 20:28 Cytować Zgłoś administratorowi
GOŚĆ Permalink5 0 GOŚĆ
Dlaczego Krzyżowa
Stary trasa przebiegu autostrady A4 jest raczej nie do obronienia dlatego, że ktoś forsuje przebieg A4 jak najbliżej ...Krzyżowej!
2020-04-01 15:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Anonim Permalink4 -6 Anonim
RE: Niepokojące informacje
Teraz można w pół godziny dojechać do pracy na Bielany a po ewentualnej modernizacji dojazd wydłuży się do do godziny. Masakra jakaś, miejmy nadzieję że nasza Pani Burmistrz zadziała coś z tym tematem.
2020-04-01 11:58 Cytować Zgłoś administratorowi
AS Permalink3 +1 AS
RE: Niepokojące informacje
Brak zjazdu na drogę 395 przy obojętnie jakiej koncepcji planowanej autostrady jest podyktowany przepisami.

Dz.U.2016.0.124 Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.
Dział II. Usytuowanie drogi, § 9. Połączenia dróg, odstępy między węzłami lub skrzyżowaniami, stosowanie zjazdów:
1) droga klasy A powinna mieć powiązania z drogami klasy G i drogami wyższych klas, odstępy między węzłami nie powinny być mniejsze niż 15 km, a w granicach lub sąsiedztwie dużego miasta lub zespołu miast - nie mniejsze niż 5 km; dopuszcza się wyjątkowo pojedyncze odstępy nie mniejsze niż 5 km, a w granicach lub sąsiedztwie dużego miasta lub zespołu miast - nie mniejsze niż 3 km, jeżeli potrzeby funkcjonalno-ruchowe takie odstępy uzasadniają, [...].
2020-03-31 18:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Borowianka Permalink2 +11 Borowianka
RE: Niepokojące informacje
Ktoś tu ma problemy z geografią i umiejętnością czytania map. Wskaż na mapie Mańczyce i projektowany przebieg autostrady. W/g mnie ok 7 kilometrów odległości.
2020-03-31 14:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Koko Permalink1 -10 Koko
RE: Niepokojące informacje
Te warianty to jakieś nieporozumienie. Jedyny korzystny wariant dla naszego powiatu to wariant przebudowy autostrady w istniejącym korytarzu, wtedy węzeł pozostaje bez zmian w Wojkowicach. Pozostałe 3 warianty są dla nas niekorzystne ze względu na brak węzłów w naszej okolicy. Projektant zmniejszył ilość węzłów tak że w zasadzie węzły beda jedynie na drogach krajowych. Najśmieszniejszym rozwiązaniem jest wariant, w którym autostrada przebiega przez całą gminę Borów praktycznie przez mańczyce a nie ma żadnego węzła na nasz powiat. Czyli pomimo tego że autostrada będzie bliżej nas to żeby wjechać na autostradę będziemy mieli dalej. Paradoks. Ktoś chce nas wyalienowac.
2020-03-31 12:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.