Te pytania pojawiają się w ostatnich dniach bardzo często. Czy zimą uczniowie będą marznąć, czy przejdą na naukę zdalną? A może w szkołach będzie tak ciepło jak w latach ubiegłych?

W związku ze stale rosnącymi cenami, zapytaliśmy wójta Waldemara Grochowskiego o to, czy szkoły z gminy Borów są przygotowane do najbliższego sezonu grzewczego.

Czy szkoły gminy Borów są przygotowane na sezon grzewczy? W jaki sposób ogrzewane są te placówki? Czy są wśród nich szkoły, które mają piece na węgiel i czy ten węgiel został zakupiony?
– Gminne szkoły są przygotowane na sezon grzewczy. W naszych obiektach oświatowych mamy ogrzewanie olejowe. Paliwo zostało kupione przez dyrekcje szkół, zbiorniki są pełne. Olej został zakupiony w ramach środków zaplanowanych w budżecie na ten rok. W chwili obecnej pracujemy już nad budżetem 2023 roku i środki na paliwo grzewcze również zostaną zabezpieczone.

Czy dysponują Państwo analizami o ile wzrośnie koszt ogrzania gminnych szkół w najbliższym sezonie grzewczym?
– Planując przyszłoroczny budżet gminy oczywiście uwzględniamy wzrost cen za ogrzewanie czy energię elektryczną. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna i trudno precyzyjnie zaplanować te koszty. Po ostatnich zakupach oleju wiemy, że wzrost w stosunku do poprzedniego sezonu grzewczego wyniósł 100%.

Na ten temat pisaliśmy w 37 (1125) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker.. Permalink1 0 spajker..
RE: Sytuacja jest bardzo dynamiczna i trudno precyzyjnie zaplanować koszty…
trudno precyzyjnie zaplanować koszty?
wystarczy naśladować samoobronę. oni precyzyjnie zaplanowali i przychody i koszy i to w warunkach dynamicznej i wysokiej inflacji.
planowana kwota przychodu z kredytu = 100% otrzymanego kredytu.
planowana kwota zwrotu kredytu = 0% otrzymanego kredytu.

później trzeba jeszcze zarobić na swoim męczennictwie i traktorami zablokować bramę np tłoczni oleju. w 3cim dniu protestu traktorzysta kredytobiorca pyskacz idzie na rozmowy z dyrekcją tłoczni z pustymi kieszeniami i z pełnymi ustami frazesów i oburzenia. za 2 godziny wychodzi milcący i z pełnymi kieszeniami biletów płatniczych nbp. no a jeszcze później trzeba wskoczyć do rządu i mieć przychody budżetowe dla siebie i dla całego swojego pgru.

po co planować koszty? koszty to problem innych a nie moja. jak w żydowskim dowcipie.
2022-09-29 11:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.