Pod koniec ubiegłego miesiąca miało miejsce podpisanie umowy na dostarczenie dwóch autobusów. Zakupu dokona gmina Borów, ale tak naprawdę beneficjentami będą mieszkańcy całej gminy.
Autobusy na co dzień będą woziły i odwoziły dzieci do szkół w Borowie, Borku Strzelińskim i Zielenicach. Ponadto skorzystają z nich dorośli i seniorzy przy wyjazdach na uroczystości gminne, udając się do kina lub uczestnicząc w innych wydarzeniach kulturalnych.
Obecnie w gminie Borów są dwa autobusy marki Autosan. Pierwszy liczy sobie już 27 lat, a drugi tylko… 23. Z uwagi na fakt, że są to autobusy ponad dwudziestoletnie, nie spełniają aktualnych standardów dotyczących norm emisji spalin. Oba są sprawne, choć utrzymanie ich w gotowości do przewożenia dzieci wymaga z roku na rok większych nakładów. Starszy ma na liczniku ponad 700 tys. przejechanych kilometrów, a „młodszy” tylko 606 tys. km. Ich miesięczny przebieg to średnio ok. 3,7 tys. km, czyli ok. 74 tys. km rocznie! Stąd konieczność zastąpienia ich nowszymi modelami.
Następcy wysłużonych autosanów przyjadą do Borowa ze Słupska.
Na ten temat pisaliśmy w 10 (1148) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink1 +2 spajker.
RE: Autosany już swoje wyjeździły
jak coś działa to po co to zmieniać? wymiana dobrych autobusów na dobre to strata pieniędzy i przestępstwo wobec planety.
2023-03-15 14:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.