Pan Maciej (po prawej), a po lewej popularny Białach. Foto. MP
Niemal każda stacja telewizyjna ma swój serial policyjny. W jednym z nich od pewnego czasy występuje pan Maciej, na co dzień mieszkaniec gminy Borów. Rozmawialiśmy z nim o tym jak trafił do „Policjantów i policjantek”?
- To był przypadek, a właściwie namówił mnie kolega – przyznał pan Maciej. - Jedź na casting, powiedział, potrzebują statystów, zarobisz, a przy okazji jest fajna zabawa. Pamiętaj, żebyś się nie stresował, bierz wszystko na luzie – usłyszałem od niego.
Daleko nie było, bo castingi do tego właśnie serialu odbywają się we Wrocławiu. - Pojechałem do studia na ul. Wystawowej. Dostałem tekst do powiedzenia. Kilka razy przeczytałem go tak dla siebie, a później stanąłem przed kamerą. Widocznie wypadłem dobrze, bo mój profil trafił do ich bazy i co jakiś czas jeżdżę do Wrocławia na zdjęcia – powiedział pan Maciej.Klaps z ujęcia, w którym grał pan Maciej. Foto. MP
Przy produkcji filmów mówi się o tzw. dniach zdjęciowych, czyli czasie spędzonym na planie. - W moim przypadku dzień zdjęciowy to od jednej do trzech godzin. Z czego najwięcej czasu zabiera przygotowanie, zapoznanie się z tekstem, wysłuchanie uwag reżysera, czasami także aktora (zawodowego – red.), z którym gram daną scenę. Zwykle gram w swoich rzeczach, ale po wcześniejszych konsultacjach z wizażystą. Jak dostaje informację, że mam zagrać np. ochroniarza, to mówię, że przyjadę w czarnej bluzie i spodniach moro. Jeżeli odpowiada to wizji reżysera, to na planie już się nie przebieram. Zawsze nagrywamy pięć ujęć tej samej sceny, a później w montażu powstaje jedna, która trafia do serialu – wyjaśnił nasz rozmówca.
Na ten temat pisaliśmy w 20 (1158) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cześ
RE: I ty możesz zostać statystą w popularnym serialu
Julia powiedziała :
Czekam na odpowiedź
Julia, u mnie możesz zagrać, potrzebna mi kobieta na gwałt!

0
Gravatar
Lin
RE: I ty możesz zostać statystą w popularnym serialu
Maciek ma ponoć zagrać w "Klanie"
0
Gravatar
Julia
Statysta
Czekam na odpowiedź
0
Gravatar
Julia
Statysta
Jestem średnio grubsza mam czarne włosy,tatuaże, ciekawy styl, jestem fryzjerka i mam ciekawa historie.
0

Przeczytaj także