Niemal każda stacja telewizyjna ma swój serial policyjny. W jednym z nich od pewnego czasy występuje pan Maciej, na co dzień mieszkaniec gminy Borów. Rozmawialiśmy z nim o tym jak trafił do „Policjantów i policjantek”?
- To był przypadek, a właściwie namówił mnie kolega – przyznał pan Maciej. - Jedź na casting, powiedział, potrzebują statystów, zarobisz, a przy okazji jest fajna zabawa. Pamiętaj, żebyś się nie stresował, bierz wszystko na luzie – usłyszałem od niego.
Daleko nie było, bo castingi do tego właśnie serialu odbywają się we Wrocławiu. - Pojechałem do studia na ul. Wystawowej. Dostałem tekst do powiedzenia. Kilka razy przeczytałem go tak dla siebie, a później stanąłem przed kamerą. Widocznie wypadłem dobrze, bo mój profil trafił do ich bazy i co jakiś czas jeżdżę do Wrocławia na zdjęcia – powiedział pan Maciej.Klaps z ujęcia, w którym grał pan Maciej. Foto. MP
Przy produkcji filmów mówi się o tzw. dniach zdjęciowych, czyli czasie spędzonym na planie. - W moim przypadku dzień zdjęciowy to od jednej do trzech godzin. Z czego najwięcej czasu zabiera przygotowanie, zapoznanie się z tekstem, wysłuchanie uwag reżysera, czasami także aktora (zawodowego – red.), z którym gram daną scenę. Zwykle gram w swoich rzeczach, ale po wcześniejszych konsultacjach z wizażystą. Jak dostaje informację, że mam zagrać np. ochroniarza, to mówię, że przyjadę w czarnej bluzie i spodniach moro. Jeżeli odpowiada to wizji reżysera, to na planie już się nie przebieram. Zawsze nagrywamy pięć ujęć tej samej sceny, a później w montażu powstaje jedna, która trafia do serialu – wyjaśnił nasz rozmówca.
Na ten temat pisaliśmy w 20 (1158) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

cześ Permalink4 0 cześ
RE: I ty możesz zostać statystą w popularnym serialu
Cytuję Julia:
Czekam na odpowiedź

Julia, u mnie możesz zagrać, potrzebna mi kobieta na gwałt!
2023-06-08 20:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Lin Permalink3 +2 Lin
RE: I ty możesz zostać statystą w popularnym serialu
Maciek ma ponoć zagrać w "Klanie"
2023-06-08 07:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Julia Permalink2 -2 Julia
Statysta
Czekam na odpowiedź
2023-06-06 23:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Julia Permalink1 -2 Julia
Statysta
Jestem średnio grubsza mam czarne włosy,tatuaże, ciekawy styl, jestem fryzjerka i mam ciekawa historie.
2023-06-06 23:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.