Mają automatyczne skrzynie biegów, klimatyzację i podnośniki dla wózków osób niepełnosprawnych. Mogą przewozić 42 osoby. Kosztowały ponad 2,1 mln zł.

Na placu przed pałacem w Borku Strzelińskim odbyło się uroczyste przekazanie nowych autobusów szkolnych. Będą nimi dowożeni do placówek edukacyjnych uczniowie z gminy Borów.
- Otrzymaliśmy na zakup autobusów dofinansowanie z programu inwestycji strategicznych Polski Ład – wyjaśnia Waldemar Grochowski, wójt gminy Borów. - Wynosiło ono 80 procent wartości. Jeden pojazd kosztował około 1,058400 zł, a nasz wkład własny to około 212 tys. zł. Łącznie dwa autobusy kosztowały 2,116800 zł, w tym około 1,693000 zł to dofinansowanie, a ok. 424 tys. zł to wkład własny. Myślę, że przez długi czas będziemy mieli spokój z remontami. Autobusy są na gwarancji.
Pojazdy są fabrycznie nowe. Zostały wyprodukowane w tym roku. Mogą przewozić 42 osoby (łącznie z kierowcą). Będą służyć uczniom szkół w Borowie, Borku Strzelińskim i Zielenicach. Z pewnością zapewnią użytkownikom większy komfort i bezpieczeństwo podczas podróżowania.
W uroczystym przekazaniu autobusów uczestniczyli m.in.: poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, wicestarosta Marek Mierzwiński, przewodnicząca Rady Gminy Borów Grażyna Kosińska, radni gminni, pracownicy tutejszego urzędu, dyrekcja szkół, opiekunowie, kierowcy, uczniowie i rodzice. Poświęcenia pojazdów dokonał ks. Wiesław Szczęch, proboszcz parafii w Borku Strzelińskim.
Po oficjalnej części uczestnicy uroczystości pojechali nowymi autobusami na przejażdżkę po gminie.
Wysłużone, stare, bo ponad 20-letnie autobusy szkolne z gminy Borów zostały wystawione do sprzedaży. Jeden już znalazł nabywcę.
Na ten temat pisaliśmy w 35 (1173) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

Komentarze   

Spajker. Permalink1 0 Spajker.
RE: Komfort i bezpieczeństwo dla uczniów...
Te tęczowe autobusy nie budzą we mnie poczucia bezpieczeństwa. One budzą we mnie obawy że zostanę zaplodziony wbrew mojej woli. One jako sfinansowane przez podmiot inny niż gmina borów budzą we mnie obawy że to jakaś forma łapówki politycznej sfinansowana przez moje podatki płacone każdego dnia przez każdego na rzecz nielicznych. Wątpiącym polecam lekturę każdego paragonu fiskalnego na którym stoi napisane w tym VAT w kwocie x .
2023-09-15 14:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.