Na Dolnym Śląsku żniwa jeszcze w pełni, ale równolegle trwają już przygotowania do Dożynek Wojewódzkich, czyli tradycyjnego święta plonów. W tym roku, wraz z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, imprezę organizuje Gmina Niemcza. To właśnie tam, 8 września dolnośląscy rolnicy spotkają się, by uroczyście zakończyć czas żniw i podsumować tegoroczne zbiory.
- Rolnictwo to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki naszego regionu, którą jako samorząd staramy się intensywnie wspierać. Co roku władze regionu dedykują mieszkańcom obszarów wiejskich wiele projektów unijnych, pomoc z budżetu województwa czy granty z programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Jednak przede wszystkim, to ciężkiej pracy własnych rąk, rolnicy zawdzięczają zmianę jakości życia na wsi. A Dożynki są właśnie tą okazją, by docenić ich wielki trud i zaangażowanie – mówi marszałek Cezary Przybylski.
Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie rozpoczną się o godz. 12.00 od uroczystej mszy świętej. Następnie uczestnicy przejdą w korowodzie dożynkowym i zaprezentują gościom tradycyjne wieńce. Jak co roku nie zabraknie także konkursu na najpiękniejszy z nich. Imprezie będzie towarzyszył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, zespołów folklorystycznych i grupy Joanki. Gwiazdą wieczoru będzie Babylon, a ostatnią częścią dożynek będzie dyskoteka poprowadzona przez zespół Mariusz&Friends. Równocześnie przez cały dzień będzie można oglądać maszyny rolnicze, zwierzęta hodowlane, wystawę cieląt w Stasinie, pokazy rzemiosła i rękodzieła ludowego. Na dzieci będzie czekać wesołe miasteczko, warsztaty etnograficzne i plastyczne oraz zajęcia sportowe.
- Serdecznie zapraszam na wspólne świętowanie, do zobaczenia 8 września w Niemczy – zachęca marszałek Cezary Przybylski.

Komentarze   

Kaźmirz Permalink2 0 Kaźmirz
Dożynki no limitz
A w Kondratowicach Dożynki Gminne w sobotę 17 Sierpnia, dba władza o obywateli można w sobotę pobalować a w niedzielę wytrzeźwieć a że na bakier z tradycją oj tam oj tam grunt, aby pogoda była a ludziska nie będą musieli kacowego na poniedziałek brać bo potrzeźwieją w niedzielę 8)
2019-08-08 18:28 Cytować Zgłoś administratorowi
benek Permalink1 0 benek
Dożynki w Niemczy
babylon jest oki mia.łem okazje poznać, Rozumie ze niemczy może nie stać . ale czy wojewody??? nie było stać na porządny zespół chodzbyinnego lub discopolo!!!!! bez jaj urząd nie ma kasy....... ??
2019-08-06 20:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.