Wolontariusze Caritas rozpoczęli akcję przygotowywania paczek dla seniorów. Jest to kontynuacja organizowanej przez Caritas Polska akcji „Pomoc dla Seniora”. 350 paczek mogło być przygotowane dzięki uprzejmości głównego  sponsora, którym jest Fundacja KGHM Polska Miedź. Żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej sprawnie zapakowali i dostarczyli żywność do Parafialnych Zespołów Caritas.
- Kiedy przychodziliśmy do naszych babć i dziadków zawsze czekały na nas drobne upominki czy łakocie, dziś to seniorzy potrzebują takich gestów dobroci i pamięci - mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.
To ważne byśmy w tym trudnym czasie pandemii nie zapominali o tych najsłabszych, o naszych seniorach.
- KGHM jest zawsze gotowy do pomocy najbardziej potrzebującym osobom. Dlatego angażujemy m.in. wolontariuszy naszej firmy, którzy już nie raz udowodnili jak potrafią się zmobilizować. Uruchomiliśmy kompleksowy pakiet wsparcia seniorów, który będziemy realizować na Dolnym Śląsku, gdzie bije serce naszej firmy – zapewnia Marcin Chludziński Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
Dzięki zaangażowaniu żołnierzy z 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej przygotowane wspólnie paczki trafiły do parafialnych zespołów Caritas, które rozprowadzają je wśród osób najbardziej potrzebujących.
W paczkach znajdowały się najbardziej potrzebne produkty, głównie artykuły żywnościowe o długim terminie ważności. To ważne, gdyż w czasie pandemii seniorzy bardzo  często mają duże trudności z robieniem zakupów.
- W całej akcji nie chodzi tylko o paczki, ważne jest również to że  ktoś odwiedzi seniorów - podkreśla Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas. - To buduje pewnego rodzaju relację bliskości.
-Dla żołnierzy jest to jedno z łatwiejszych i równocześnie przyjemnych zadań przyjętych do realizacji. Bardzo chętnie odwiedzamy osoby starsze i samotne robiąc im zakupy i dostarczając żywność. Jeśli chodzi o wdzięczność ze strony tych osób, to tak naprawdę nie potrzebne są słowa. Wystarczy radość, uśmiech w oczach tych ludzi i to jest dla nas ogromne podziękowanie – podkreśla kpt. Renata Mycio Oficer Prasowy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wyciąganie ręki pozwala odkryć przede wszystkim temu, który to robi, że istnieje w nas zdolność do wykonywania gestów, które nadają życiu sens. Ileż wyciągniętych rąk widzimy codziennie! Niestety, coraz częściej zdarza się, że pośpiech wciąga nas w wir obojętności do takiego stopnia, że nie potrafimy docenić ogromu dobra, które codziennie dokonuje się w ciszy i z wielką szczodrością. Zdarza się, iż dopiero wtedy, gdy dzieją się rzeczy wywracające kurs naszego życia, nasze oczy stają się zdolne do zobaczenia dobroci „świętych z sąsiedztwa”,    
                             (Orędzie na Dzień Ubogich , Ojciec Święty Franciszek)


Od marca żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej realizują zadania, których celem jest wsparcie m.in. placówek pomagającym osobom samotnym, ubogim i seniorom.
Ponadto codziennie na Dolnym Śląsku, m in. w szpitalach, placówkach służby zdrowia, czy w organizacjach pomocowych służy ponad 450 żołnierzy z 16 DBOT i 11 LDKPanc.  


 
 

Komentarze   

spajker. Permalink1 +13 spajker.
RE: Dla seniorów to cud człowieczeństwa … dla żołnierzy to przyjemna służba!
350 paczek . w każdej kilo mąki kilo soli kilo cukru i pasztecik w aluminiowym opakowaniu zrobiony z niewiadomo czego, jego cena to zeta. co za przyjemnośc. podoba mi sie taki perwers. każdego roku caritas coś rozdaje ale nie rozdaje swojego majątku czyli ziem kościelnych kościelnych budynków kościelnych dotacji toruńkich i licheńskich milionów. caritas rozdaje to co otrzytmał od innych. to kowalski daje coś do budżetu państwa to nowak da coś na caritas. no ale splendor leci na caritas i na wot. polska czyli każdy polak daje na kościół rocznie tak z 10 miliardów, na stolicę polski w watykanie daje tak 5 konkordatowych miliardów aby podkreślić niepodległość polski. co w zamian? ano ksiądz jankowski gulbinowicz dziwisz i stetki innych co to sex za free z lgbt i srebrniki lubią. jak dam biednemu kilo soli to w telewizj o mnie będzie bez potrzeby zapłacenia za reklamę 6ciu milionów za 30 sekund reklamy.
co poza hipokryzją daje takie rozdawnictwo kaszy soli i mąki? ano daje psucie społeczeństwa. człowiek , który zakoduje sobie że można coś dostać za darmo nie troszczy się o to aby mieć dobrą pracę i zarobić samemu na siebie. upadlanie człowieka polega na tym, że dasz mu kilo soli i zapewnisz że jak zapisze się do partii x i do religii y czuje się być zwolnionym z obowiązku zadbania o siebie i o swój dorobek genetyczny, który produkuje w nadmiarze i będąc nikim pozostaje nikim na zawsze. pozostaje sługa polityki i religii czyli mięsem wyborczym i niewolnikiem opium dla ludu, które wmawia mu że prawdziwe życie to on będzie miał dopiero po śmierci pod tym warunkiem że ucałuje pierścień kapłana. wojska pancerne WOT z dumą rozdają mąkę. oby lepszą przydatność miały w starciu w wehrmachtem i w starciu z armią czerwoną.
2020-11-25 10:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.