Dzięki wsparciu inwestycje drogowe będą realizowane w całym regionie
Przedstawiciele 33 gmin odebrali promesy o łącznej wartości ponad 75 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020, a przeznaczone zostaną na inwestycje drogowe w regionie.

Dofinansowanie na drogi lokalne przyznawane jest na poziomie 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych, maksymalnie do wysokości 5 mln zł dla każdego beneficjenta. Refundacją objęte są inwestycje polegające na budowie, przebudowie lub zmianie nawierzchni dróg gminnych lub powiatowych.
- Wspieramy samorządy lokalne we wszystkich możliwych zakresach, również współfinansując inwestycje infrastruktury drogowej. Podstawą współpracy jest dialog na wszystkich szczeblach samorządu oraz dostrzeganie potrzeb mieszkańców regionu. To idea, która przyświeca naszej codziennej pracy dla Dolnoślązaków – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
Beneficjentami mogą być powiaty oraz gminy wiejskie, miejskie i wiejsko-miejskie z wyłączeniem miast powyżej 5 tyś mieszkańców.
Dzięki temu projektowi w powiatach strzelińskim i wrocławskim zrealizowanych zostanie 5 inwestycji za łączną kwotę ponad 11 mln zł. Będą to:
- budowa drogi gminnej wokół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeptowie – kwota 3,42 mln zł,
- przebudowa drogi gminnej wraz z budową chodnika i ścieżki rowerowej na odcinku Kobierzyce - Chrzanów – kwota 3,9 mln zł,
- rozbudowa odcinka drogi gminnej ul. Wiejskiej w m. Długołęka wraz z przebudową sieci teletechnicznych – kwota 1,69 mln zł,
- przebudowa drogi powiatowej nr 3087D (pow. strzeliński) – kwota 969 tys. zł,
- przebudowa dróg dojazdowych do rynku – ul. 1 Maja i Sikorskiego w Wiązowie – kwota 1,22 mln zł.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego każdego roku dofinansowuje różne projekty infrastrukturalne

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Xxxx
RE: Ponad 75 milionów złotych na inwestycje drogowe
A no to bardzo sprawiedliwie, powiat strzelinski w sumie dostal okolo 2mln a powiat wroclawski 9mln. Sprawiedliwość byla jest i bedzie, tylko że nie wszedzie, a niektorzy sa bardziej sprawiedliwi od innych.
0

Przeczytaj także