Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, w trzystopniowej skali, między innymi dla województwa dolnośląskiego.
Podczas burz przewiduje się opady do 40-50 mm, a porywy wiatru do 90 km/h. Mogą wystąpić lokalne podtopienia, gradobicie, a nawet trąby powietrzne.

Meteorolodzy apelują, aby podczas burzy przebywać wewnątrz budynku, gdzie jest najbezpieczniej. Jeżeli burza zastanie nas poza domem, należy jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie, unikać przebywania pod drzewami oraz przebywania na otwartej przestrzeni.
Często wyładowaniom atmosferycznym towarzyszą krótkotrwałe, lecz obfite opady deszczu oraz porywisty wiatr - pisze w komunikacie IMiGW. W związku z tym, aby uniknąć dodatkowego zagrożenia, należy usunąć z parapetów i balkonów wszelkie przedmioty, które porwane przez podmuch mogą być groźne. Nie należy także parkować samochodów w pobliżu drzew.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.