Każda susza negatywnie wpływa na plony. W związku z tym na terenie powiatu strzelińskiego pracowały komisje, które szacowały straty w rolnictwie. Następstwem prac tych komisji są rekompensaty finansowe, jeśli tylko dane gospodarstwo spełni odpowiednie warunki. Tymczasem w gminie Kondratowice takiej komisji nie powołano...
Okazało się, że sprawa braku komisji suszowej jest złożona, więc zwróciliśmy się do wójta Tomasza Gracza, aby ją wyjaśnił.
- Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, szacowania szkód spowodowanych suszą dokonuje komisja powołana na wniosek wójta przez wojewodę, na podstawie raportów
z Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej, który prowadzi Instytut Uprawy Nawożenia Gleboznawstwa w Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach. W raportach IUNG określone jest zagrożenie suszą rolniczą na poziomie gminy. Wskazane są również zagrożone uprawy na poszczególnych kategoriach gleb. Powołane komisje zobowiązane są szacować straty wyłącznie wówczas, gdy zgodnie z klimatycznym bilansem wodnym wystąpiła susza - tłumaczył wójt.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Tfardofski in the mo Permalink3 +6 Tfardofski in the mo
A tego lata śniegu nie będzie???
Zimy i śniegu też w Kondratowitzach nie będziecie taka jest decyzja panującego i jego przystawek w myśl jak chłop może powiedzieć że od dziś jest kobietą bo tak uważa, byłam Antonim od dziś jestem Antoniną To nie ma przeszkód aby zimę nazwać latem a lato zimą a jak wiadomo latem dróg się nie odśnieża i nie ogrzewa budynków gminnych . A że podobno finanse gminne są złym stanie to będą same oszczędności na ogrzewaniu i odśnieżaniu he he he ha ha :cry: :sad:
2019-11-14 13:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Antonio Pleksiglass Permalink2 +4 Antonio Pleksiglass
Niema nie ma wody......
Bo w gminie Kondratowice panujący jest miszczem w laniu wody
2019-11-13 17:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Piszczałka z Karczyn Permalink1 +2 Piszczałka z Karczyn
RE: U nich suszy nie było
NO NIE BYŁO BO ZBOŻA DOSTAŁY TYLE OPRYSKU ŻE WODY NIE POTRZEBUJĄ
2019-11-12 22:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.