Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Miniona sesja Rady Gminy Kondratowice upłynęła pod znakiem przepychanek słownych między samorządowcami. Niestety, dalej nie ma jednomyślności między wójtem a niektórymi radnymi klubu „Nasza Gmina, Nasz Dom”.
W środę, 20 listopada, w sali obrad Urzędu Gminy Kondratowice odbyła się XIII sesja miejscowej rady gminy. Jak zwykle, poruszono na niej kilka wątków, a my skupimy się na, naszym zdaniem, najistotniejszych. W porządku obrad znalazła się m.in. uchwała o wygaśnięciu mandatu radnego Piotra Majewskiego. Szef klubu radnych „Nasza Gmina, Nasz Dom” Wiesław Skorupski powiedział, iż jest wiele wątpliwości w sprawie projektu i proponował, aby sporządzić niezależną opinię prawną. Dlatego wnioskował o wycofanie tego punktu z porządku. Za wycofaniem głosowało 10 osób, a 4 wstrzymały się od głosu. Nikt nie był przeciwko. Sprawa na pewno będzie miała ciąg dalszy podczas obrad rady gminy.Jak zwykle, obradom przyglądała się spora grupa mieszkańców gminy
W punkcie dotyczącym sprawozdania przewodniczących komisji stałych szef komisji rewizyjnej Czesław Krawczyszyn poinformował, że komisja kontrolowała wydatkowanie środków na modernizację sieci kanalizacyjnej. - Poprosiłem o wszystkie dokumenty związane z tym projektem. Ani pan wójt, ani pani naczelnik nie przybyli na komisję. Żadnych dokumentów nie dostaliśmy. W związku z tym złożę pisemną skargę do wojewody na pana wójta i panią naczelnik - powiedział radny. Na komisji padł też wniosek o niegospodarność do Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu. Pokrótce chodziło o to, że rada przeznaczyła 56 tys. zł na projekt modernizacji sieci, ale samorząd nie mógł w tej chwili złożyć wniosku o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Nie oznacza to jednak, że gmina w przyszłości nie skorzysta z funduszy zewnętrznych.
Cały artykuł dostępny jest tutaj


Komentarze   

Kurtwiz Permalink16 +15 Kurtwiz
RIO De Janeiro
Wiatr smród szamba po gminie niesie, śmierdzi wszędzie, co to będzie ? co to będzie ? :o szambo będzie
Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Radny w krawacie jest mniej awanturujący się, zdaje się myśleć pani radna na pierwszym planie ze zdjęcia, siedzący obok radny spuścił głowę, no co ty koleżanko,ja jestem bez krawata i wójt też, chcesz nas wyrzucić z sesji?? :cry: a pani radna śpiewaczka ludowa No kochani koleżnko i kolego, co wy tam wymyślacie, trzeba ćwiczy hymn pochwalny Wacława Jarząba trochę przerobić i będzie jak znalazł ; Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego gminu, wójt , To masz naszego klubu radnych "Tęcza". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłam ja - Jarząbek Wacław tfu Tereza, pieśniarka ludowa drugiej klasy. Niech żyje nam sto lat! :sad: a może wersja z łubu dubu łubu dubu będzie się mu lepiej podobać Agatka? no nie wiem, może zaśpiewamy "przez twe oczy zielone" albo lepiej "jestem szalona" :D
2019-12-13 19:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Pitbul Permalink15 +14 Pitbul
RE: RIO zbada czy doszło do niegospodarności?
ale to nie są mieszkańcy gminy tylko zatrudniani przez gminę, którzy muszą tam siedzieć bo nie mają wyjścia a pewnie chcieliby się ewakuować. Nie dotyczy tej sołtysowej co siedzi koło bibliotekarki bo te chyba się zakochały w wójcie. Wyglądają jakby się do niego modliły. Mieszkańcy gminy mają lepsze rzeczy do roboty niż tam siedzieć i słuchać tego bajdurzenia. Lepiej się zlać w dobrym towarzystwie. Jak słuchać bredni to chociaż w miłej atmosferze wśród przyjaciół. Krawczyszyn dobrze robi że zgłasza wyżej. Jeszcze powinien złożyć do prokuratury wniosek o naruszenie dóbr osobistych przez wójta, który na sesji gminy wyskoczył z jakimś wyrokiem sądowym i wiecznie gada o sprawach prywatnych radnego, jakby miał do tego prawo. Co mnie obchodzi małżeństwo Krawczyszyna? A to na co wydaje pieniądze wójt i fakt że wszędzie śmierdzi szambo i dzieci się zatruły oparami to akurat mnie obchodzi
2019-12-12 23:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Qwerty Permalink14 +15 Qwerty
money money cabaret
Cytuję Witek:
Szp. redaktorze artykuł który pan popełnił jest manipulacją , oglądałem sesję trzeba mieć sporo "złej" woli aby tak przedstawić sesję jak w tej zajawce artykułu. Zaczynając od Szp. jakiejś idee fixe, że musi być w radzie jednomyślność i to wg Szp. zgoda polegająca na zgodzie z wójtem,czyli jak ktoś ma inne zdanie niż wójt to źle. Zaiste dziwne to pojęcie demokracji panie red. Rychlica. Oczywiście w tej sytuacji można również dobrze powiedzieć, że to wójt ma problem bo nie potrafi współpracować z RG w sytuacji gminy Kondratowice RG ma zdecydowanie silniejszy mandat demokratyczny niż organ wykonawczy czyli wójt, który " wygrał" dwoma głosami gdzie słowo wygrał jest mocno nie przesadzone bo wygranie 0,09% głosów jest przypadkiem ( nie wnikając w sam temat nazwijmy poprawności wyborów na wójtaniebmieszkańcy mają w tym temacie swoje zdanie) mocnym mandatem do rządzenia a tym bardziej do rozstawania radnych po kontach, którzy każdy z osobna ( oprócz dwojga radnych na których nikt nie głosował notabene to "wójtowi-radni") wygrywali zdecydowanie większą ilością głosów od wójta czyli więcej obywateli ich popiera niż wójta a pan red.stygmatyzuje RG a zwłaszcza ten niedobry klub radnych. Dla ścisłości mandat radnego jest wolny.Radni są przedstawicielami społeczeństwa w radach na wszystkich szczeblach samorządu terytorialnego. Mandat, który wykonują charakteryzuje się trzema cechami, generalnością, niezależnością oraz nieodwołalnością. Mandat radnego wygasa w wyniku śmierci, pisemnej rezygnacji radnego z funkcji, wyboru na wójta lub posła senatora oraz w wyniku w prawomocnego wyroku sądu na wniosek sądu,, który przedstawia
wojewoda. Pytanie do Szp. redaktora czy w przypadku radnego mieliśmy z którymś z wymienionych warunków ? Oczywiście,, że nie, tu chodziło bicie piany , zrobienie awantury, temat zastępczy bo rzeczywistość budżetu gminy skrzeczy ale wójt boi się rzeczowej dyskusji o finansach gminy dlatego łamiąc prawo odmawia radnym informacji o tym. W efekcie takich działań może się skończyć dla wójta zawieszeniem dla przez wojewodę i ewentualnie dalszymi konsekwencjami. :-x

No, no 99/100 "Witek" :lol: :roll: Kasa w UG to nasza kasa i po to są radni aby lukali na co ta kasa idzie, a jak wójt robi problemy z informacją o naszej klasie, to niech da sobie spokój z wójtowaniem jak nie kuma, że to nie jego kasa ale nasza obywateli tej gminy. No wiem, wójt nie żaba i kumać nie musi :oops:
2019-12-12 22:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Zepp Permalink13 +13 Zepp
Nasza Gmina STACZ SIĘ!!!!!
W Naszej Gminie rządzi KLIKA i KOLESIOSTWO.I wieczne narzekania na brak finansów.
2019-12-12 21:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Jan Nowaki Permalink12 +9 Jan Nowaki
Pompa pompka i organki zuuuuk
Cytuję Mieszkaniec:
[quote name="Witek"]Szp. redaktorze artykuł który pan popełnił jest manipulacją , oglądałem sesję trzeba mieć sporo "złej" woli aby tak przedstawić sesję jak w tej zajawce artykułu. Zaczynając od Szp. jakiejś idee fixe, że musi być w radzie jednomyślność i to wg Szp. zgoda polegająca na zgodzie z wójtem,czyli jak ktoś ma inne zdanie niż wójt to źle. Zaiste dziwne to pojęcie demokracji panie red. Rychlica...

"Chłopie" (bo w zasadzie taki marny poziom w swojej wypowiedzi pokazałaś że takim mianem można Cię określić) naucz się w pierwszej kolejnosci pisać poprawnie A dopiero później zabieraj publicznie głos . Nic konstruktywnego z twojej wypowiedzi nie wynika po za dziwnym odrzuceniem błotem zarówno redaktora, gazetę,radnych z opozycji do radnego Czesława i samego wójta. To jest dopiero bicie piany na pokaz. Podpisz się z imienia i nazwiska i wtedy pisz takie poematy. Zresztą ta anonimowość tyczy się do każdego hejtera który się tu udziela. Jak dla mnie komentować powinni mieć prawo wyłącznie zarejestrowane i zweryfikowane osoby i po temacie.

"Babo"(bo w zasadzie taki marny poziom w swojej wypowiedzi pokazałaś że takim mianem można Cię określić) Ty za to piszesz poprawnie dla ciebie imię Witek to rodzaj żeński, "Babo" Mieszkaniec a co to za zwrot "odrzuceniem błotem" i dałeś Mieszkaniec popis miłości bliźniego inaczej nazywając internautów pisujących na tym fomum per hejterzy. Może "Babo" Mieszkaniec w pierwszej kolejności naucz się pisać poprawnie gramatycznie i logicznie i oczywiście kultura osobista się kłania można się z kimś nie zgadzać ale wyzwiska tylko świadczą o kulturze osobistej i poziomie zacietrzewienia i oczywiście ty piszesz pod imieniem i nazwiskiem.he. a co prawda to prawda wójt ciągle rzuca tematy zastępcze a pan Rychlica pisze laurki na temat wójta gospodarza gminy co to nad wszystkim czuwa i każdemu pomoże o każdej porze itd.. no prosto Anioł a złośliwcy pomyślą, Mieczysław Anioł. Wójt to niech się weźmie do roboty a nie uganiać się za Cześkiem bo jest co robić prawda Mieszkaniec??? :zzz PS. podobno któryś z sołtysów ma zostać po. ZUK :cry: kierownika
2019-12-11 19:33 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink11 +4 spajker.
RE: RIO zbada czy doszło do niegospodarności?
Cytuję GOŚĆ:
1.Wolność wypowiedzi to podstawowe prawo w demokratycznym państwie prawa oczywiście pod warunkiem, że pisze się PRAWDĘ inie obraża się innych osób. Rejestracja to rejestracja i zawsze można ją wykorzystać ( chociaż szanowny mieszkańcu IP to twoje dane więc jaka to anonimowość)?
2. Wyraźnie widać, że wojna domowa idzie o kontrole. Powiem tak uczciwy człowiek wszelkich kontroli się nie boi, a każdy z nas to potencjalny kandydat do weryfikacji prawnej dlatego musimy przechowywać dokumenty przez 5 lat minimum.
3. Samorządy to instytucje publiczne, zarządzające środkami publicznymi, dlatego ustawa zobowiązuje te podmioty do powołania komisji rewizyjnej w celu kontroli wykonywania uchwał rady jed. sam. teryt. To nie jest kaźnia tylko okazanie dokumentów i złożenie odpowiednich wyjaśnień przez kierownictwo urzędów i jednostek.Te dziwne opory i kluczenie rodzą podejrzenia, że coś jest nie w porządku.
4.Prezydent Wrocławia na wniosek stowarzyszenia ( wyrokiem sądu) podał do publicznej wiadomości wysokość nagród udzielonych niektórym pracownikom urzędu. Są to koty od 20tys do ponad 60 tys, a wiadomość ukazała się w gazecie wrocławskiej.
5. Prawo kontroli posiada też każdy radny z osobna, takie prawo daje mu znowelizowana ustawa o samorządzie gminnym. Radny ma prawo wejść do pomieszczeñ gdzie znajdują się dokumenty, które chce skontrolować, a pracownicy mają mu te dokumenty udostępnić ( oczywiście w obecności pracownika).

wolnosć prasy znajduje swój przejaw m innymi w tym że wolna prasa w sposób wolny wpis publikuje albo w sposób wolny wpis usuwa.
oczywiście wolność jest pozorna albowiem jest ona ukierunkowana na chwilowe korzysći chwilowo lubianej przez chwilową prasę osoby. takim oto sposobem wolna prasa sama siebie redukuje do gazety reklamowej macro cash carry czyli do zmarnowanego papieru, który ląduje w sposób automatyczny do kosza zaraz po otwarciu skrzynki pocztowej. no ale wolność prasy i wolność słowa czyli wolność słowa regionu ma swój początek oraz swój koniec, taka wolna wola do ekonomicznego samobójstwa nie znajdzie nawet znicza położonego przez swoich pupili na rychłym ekonomicznym nekrologu prasowego samobójcy.
2019-12-11 14:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Nazwisko Permalink10 -6 Nazwisko
Imię
"Chłopie" (bo w zasadzie taki marny poziom w swojej wypowiedzi pokazałaś że takim mianem można Cię określić) naucz się w pierwszej kolejnosci pisać poprawnie A dopiero później zabieraj publicznie głos . Nic konstruktywnego z twojej wypowiedzi nie wynika po za dziwnym odrzuceniem błotem zarówno redaktora, gazetę,radnych z opozycji do radnego Czesława i samego wójta. To jest dopiero bicie piany na pokaz. Podpisz się z imienia i nazwiska i wtedy pisz takie poematy. Zresztą ta anonimowość tyczy się do każdego hejtera który się tu udziela. Jak dla mnie komentować powinni mieć prawo wyłącznie zarejestrowane i zweryfikowane osoby i po temacie.

Toś się cepie i chamie (bo w zasadzie taki marny poziom w swojej wypowiedzi pokazałEś że takim mianem można Cię określić) popisał kulturą i merytoryką... Oczywiście sam się podpisałeś imieniem i nazwiskiem...
2019-12-11 12:21 Cytować Zgłoś administratorowi
OPASŁY Permalink9 -9 OPASŁY
BO?
A czemu ktoś miałby ją zastępować?
2019-12-11 12:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Pan Tadeusz Permalink8 +13 Pan Tadeusz
RE: RIO zbada czy doszło do niegospodarności?
Dlaczego Słowo Regionu nie napisze artykułu na temat zatrucia siarkowodorem dzieci i nauczycielki w szkole podstawowej w Prusach?
Czy to nie jest ważny temat???
2019-12-11 12:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Teresa B. Permalink7 +9 Teresa B.
RE: RIO zbada czy doszło do niegospodarności?
Kto zastąpi Anne Horodyską?
2019-12-11 11:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz