Pracownicy usuwający azbest powinni chronić drogi oddechowe. Program „Czysta gmina bez azbestu” jest realizowany w gminie Kondratowice od 10 lat
Gmina Kondratowice od kilku lat realizuje projekty związane z ekologią kierowane do jej mieszkańców. Programem, realizowanym od blisko 10 lat, jest „Czysta gmina bez azbestu”.
Program ten ma na celu usuwanie oraz unieszkodliwianie materiałów azbestowych, zawierających niebezpieczne związki rakotwórcze, z terenu gminy Kondratowice. Samorząd z roku na rok informuje swoich mieszkańców o przystąpieniu do realizacji projektu, prosząc zainteresowane osoby o składanie stosownych wniosków z podaniem ilości azbestu do utylizacji. Na tej podstawie tworzona jest lista chętnych, a następnie gmina przystępuje do realizacji zadania przy wsparciu finansowym WFOŚiGW we Wrocławiu.
W gminie jest skanalizowanych osiem miejscowości podłączonych do biologicznej oczyszczalni ścieków w Kondratowicach. - Dla pozostałych mieszkańców miejscowości nieskanalizowanych został utworzony program pn.: „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków”, który oferuje dotację na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków w wysokości 50% wartości zadania, jednak nie więcej niż 4000 zł, jak również na montaż i zakup bezodpływowego zbiornika na ścieki (szamba) w wysokości 50% wartości zadania, jednak nie więcej niż 2000 zł - informuje wójt Tomasz Gracz.
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Obłęd
RE: Dotacje na oczyszczalnię ścieków i azbest
Czy ty myślisz ,że ludzie są tak głupi, że nie wiedzą, że wszystkie poniżej teksty pisze jedna osoba jak i wiele innych w innych artykułach?. Jedna nie dowartościowana , niespełniona osoba. Licząca na wywołanie chaosu, poruszenia wśród mieszkańców pisząc nie zawsze o prawdzie. Nadinterpretują c rzeczywistość. Licząca, że się zostanie nr 1 w Urzędzie ....Obrażające przy tym inne osoby lub grupę osób. Nie powinno tak być...
0
Gravatar
Ojjej
RE: Dotacje na oczyszczalnię ścieków i azbest
Już widzę jakąś panią sekretarkę albo urzędniczkę w fabryce lol Tam to trzeba pracować szybko i myśleć a nie jak w urzędzie że nikt nie wie o co chodzi i praktycznie nie nadaje się do niczego. Nie wiem jak to jest bo w normalnym świecie człowiek który jest tępy albo się nie odkształca po prostu idzie na bruk. Nie ma litości dla kogoś kto się nie uczy. Nikt się mnie nie pyta ile mam lat i nikt nie współczuje że skoro mam więcej to pewnie dlatego że czegoś tak nie było kiedyś. W tych Kondratowicach to jakaś przechowalnia dla ludzi którzy nic nie umieją i nawet nie chcą się nic nauczyć. Coś strasznego tam jest i jak nie przyjdzie ktoś inny na wójta to będzie dalej masakra. Nie wiem dlaczego ludzie głosują na takich co nic nie umieją a biorą pensję ponad 4000 na rękę. Kto mi da za nic nie robienie 4000? Dla większości ludzi nie ma litości ale jakoś urzędnicy a jeszcze lepiej różni dyrektorzy to siedzą sobie jak u pana Boga za piecem szczęśliwi i bezpieczni. Nie zdają sobie nawet sprawy z tego że świat nie ma litości dla ludzi którzy nie wiedzą co to praca nie wiedzą w którym wieku żyjemy nie wiedzą że nadają się tylko do muzeum bo sami siebie tam postawili. Sami chcą być głupi. Nikt ich nie zmusza bo myślenie nie jest jakieś bardzo bolesne
0
Gravatar
Pat
RE: Dotacje na oczyszczalnię ścieków i azbest
Spokojnie. Jedyne co ten wójt potrafi to opowiadać, że trzeba podnosić pensję urzędnikom bo jak nie to odejdą do zakładów produkcyjnych, które mają bardzo dużo ofert pracy. Wójt nie zdaje sobie sprawy z jakimi umysłowymi impotentami pracuje. Urzędnicy w Kondratowicach mają taką wiedzę o tym co robią jak małpa, która właśnie zeszła z drzewa o tym jak używać siekiery. Na razie tną tylko mieszkańców ale przyjdzie czas zapłaty. Biorą pieniądze za nic i myślą że im się należą. Mało tego. Jak w Strzelinie jest jakiś impotent umysłowy to zaraz go w Kondratowicach przyjmują na urzędnika. Jak już nigdzie nie można znaleźć pracy bo się jest nieświadomym świata impotentem umysłowym to na pewno Gracz taką osobę przygarnie. Choć lotny umysł nie jest jego mocną stroną to i tak wśród ślepców jednooki jest królem. W Kondratowicach nic się nie zmieni jeśli nie zwolni się 80% urzędników i wszystkich kierowników jednostek, którzy (jeśli to w ogóle możliwe) są jeszcze bardziej pozbawieni kory mózgowej niż statystyczny urzędnik.
0
Gravatar
tsd
Gmina w rozkwicie.
Na ile oczyszczalni stać obecnie gminę w zakresie w/w dopłaty, 2-3szt? A gdzie program na wymianę kopciuchów? znowu wójt zaspał? Borów dał radę a u nas jak zwykle się nie da, zapewne to wina poprzednika? baju, baju... Panie wójcie co Pan zamierza zrobić z kanalizacyjnym bublem? zrzuta na pompy z funduszy sołeckich na nowe pompy zapewni chwilowy spokój- agonia przesunięta w czasie. Opłaty za ścieki nie pokrywają kosztów utrzymania ZUK, Powiat ma szpital który ciągle ratuje a gmina Kondratowice ma kanalizację (pseudo). Wstyd i żenada na cały kraj. Oglądałem kiedyś film o Nikodemie D. ten sam poziom kompetencji! Kolejny temat co Pan zrobił w zakresie remontów dróg powiatowych? nasza gmina ma jedne z najgorszych dróg powiatowych, proszę podać przykład gdzie na naszym terenie został naprawiony rzetelnie choćby kawałek drogi? pseudo naprawy realizują zawsze na koniec roku i tyle w temacie- każdy widzi, dlaczego Gmina wraz z ,,naszymi radnymi powiatowymi'' nie interweniuje w tej sprawie, dlaczego nie zostało zorganizowane spotkanie z kierownikiem z PZD?, szanowna koleżanka obiecała zorganizować takie spotkanie i co? teraz wiem że potrafi obiecywać, my za obiecywanie nie płacimy naszymi podatkami. Proszę przestać wojować z nieprzychylnymi radnymi tylko proszę zacząć skutecznie wypełniać swoje obowiązki jak Pan potrafi?
0

Przeczytaj także