Jak pogodzić oczekiwania mieszkańców różnych gmin, kiedy dla wszystkich nie wystarczy pieniędzy? Mowa oczywiście, o remontach powiatowych dróg. O tym właśnie rozmawialiśmy z Eweliną Andrzejewską-Bochnak, radną powiatową z gminy Kondratowice.

W samorządzie powiatowym jest tak, że radni wybierani są w konkretnych gminach, a później decydują o inwestycjach, remontach i budowach w skali powiatu. Nic dziwnego, że na sesjach i w trakcie obrad komisji dyskutuje się o priorytetach. A mówiąc prościej, zwykle chodzi o to, którą drogę remontować w pierwszej kolejności.
Poprosiliśmy o wywiad Ewelinę Andrzejewską-Bochnak, radną powiatową, wybraną w gminie Kondratowice. Nasza rozmówczyni zasiada również w zarządzie powiatu.

Proszę powiedzieć, czy jako radna z gminy Kondratowice jest pani zadowolona z technicznego stanu dróg powiatowych w Pani gminie?
- Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że stan tych dróg jest fatalny, co jest konsekwencją wieloletnich zaniedbań i pomijania gminy Kondratowice w planach remontów. Podobnie jest w innych gminach naszego powiatu. Jestem jednak szczęśliwa, bo ostatnio nareszcie dużo dzieje się na drogach powiatowych w naszej gminie.

Na ostatnich sesjach furorę robi słowo „priorytet”. Co z punktu widzenia radnej powiatowej z Kondratowic jest priorytetem jeżeli chodzi o drogi w gminie?
- Decydując się na start w wyborach, mówiłam, że potrzebujemy poważnych inwestycji na drogach powiatowych w naszej gminie. Specyfiką Kondratowic (jako gminy – red.) jest to, że wielu mieszkańców dojeżdża do pracy do lub w kierunku Wrocławia. Mam tu na myśli np. gminę Kobierzyce. Dlatego zgadzałam się z postulatami mieszkańców, żeby w pierwszej kolejności wyremontować Kondratowice – Białobrzezie. Poza tym stan tej drogi był katastrofalny. Nie popełnię większego błędu, jeżeli powiem, że na wielu odcinkach trzeba było drogę „odbudowywać”, bo jako takiej już jej nie było. Pozostały praktycznie same dziury, a nawierzchnia asfaltowa zanikła. Dodam, że tą samą drogą transportowany jest urobek z kopalni w Górce Sobockiej.

Z tego, co się orientuję droga została już wyremontowana?
- Przebudowa została zakończona. Do wykonania pozostały ostatnie, kosmetyczne prace, tj. trzeba pomalować pasy wzdłuż jezdni, a tego nie można robić przy niskich temperaturach.
Na ten temat pisaliśmy w 7 (1145) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały wywiad przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

RE: Remontów wciąż za mało
Cytuję Pokemon:
To co ustalone że pikna blondyna będzie wójtem w Kondratowicach? Te słabo wyglądające staruszki jeden siwy drugi łysy już nie bedą kandydować? To może ja wybiorę tego Heńka co drewno sprzedaje w prusach. Wygląda dobrze a mówi bardziej składnie niż blondi. Program też na pewno znajdzie. W końcu stojąc tak często pod sklepem na pewno wie więcej o problemach ludzi z gminy niż blondyna co siedzi cały czas za biurkiem i modli się żeby nikt nie przyszedł zakłócać spokój.

Blondyna to niech sobie rządzi w kuchni przy garach, już była u nas Kandydatka też blondyna i też bez prawa jazdy, na kierowców nas nie stać!
2023-03-25 20:05 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink49 +4 spajker.
RE: Remontów wciąż za mało
Cytuję qwerty:
Ta Pani. Kto to jest ? Nie znam.

to jest kandydat na premiera a la hanna suchocka a la sołtysowa szydło a la grhonkiewitz waltz.
jaki premier takie rezultaty.
tych pań też nie znałeś ale lobby masońskie i lobby polityczne potrzebuje takich marionetek ku obopólnej korzyści. marionetka zamiast podawac zupę pomidorowa w barze mlecznym robi za ważniaka a decydent ociepla swój wizerunek i swoje egoistyczne działania zakrywa twarzą kobiety.
2023-03-23 10:27 Cytować Zgłoś administratorowi
qwerty Permalink48 +5 qwerty
RE: Remontów wciąż za mało
Ta Pani. Kto to jest ? Nie znam.
2023-03-23 07:51 Cytować Zgłoś administratorowi
... Permalink47 +3 ...
RE: Remontów wciąż za mało
a wystarczylo myslec i zaczac jakies 10 lat temu
2023-03-14 21:40 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink46 +2 spajker.
RE: Remontów wciąż za mało
Cytuję 3343:
Ludzie w trakcie wyborów to czasami ślepe owce ...

a poza wyborami jak nierozumne owce.
2023-03-08 13:29 Cytować Zgłoś administratorowi
3343 Permalink45 +4 3343
RE: Remontów wciąż za mało
Ludzie w trakcie wyborów to czasami ślepe owce ...
2023-03-07 15:25 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink44 +1 spajker.
RE: Remontów wciąż za mało
Cytuję Bolek:
Od kogo kasę wezmą BochnakoGracze? cia im nie da ale ponoć w Sobótce kosmici lądują. Zieloni wspierają uczciwych i tych co nie mają pojęcia o rządzeniu a strasznie chcą rządzić. W końcu jak opanować ludzi bez pomocy zielonych? CIA to już kasy nie ma na oszołomów wszelkiej maści. Zostaje kosmos i kasa z kosmosu. Dlatego teraz gadają o zielonej energii. Mają wielkie plany. Będą tu mieć bazę.

nie rozumiesz. bilety płatnicze narodowego banku usa to jest zielona energia. ta farba drukarska koloru zielonego pachnie każdemu w każdym zakątku świata. cia ma pieniądze właśnie na oszołomów. ludzie mądrzy z nimi rozmawiać nie chcą. gmina już wtopiła w panele słoneczne o rentowności inwestycji minus 90%. jest się przed czym fotografować. trzeba trwonić dalej i budowac kolejne atelier fotograficzne o nazwie kanaliza, nie działa? nie szkodzi ale zdjęcia dobrze wychodzą, o nazwie fotowoltanika, nieopłacalne? nie szkodzi nie my płacimy ale tło do zdjęć urokliwe. dobrze że nie zrobili szpitala covidowego bo by jeszcze drożej wyszło.
2023-03-07 10:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Bolek Permalink43 +4 Bolek
kasa
Od kogo kasę wezmą BochnakoGracze? cia im nie da ale ponoć w Sobótce kosmici lądują. Zieloni wspierają uczciwych i tych co nie mają pojęcia o rządzeniu a strasznie chcą rządzić. W końcu jak opanować ludzi bez pomocy zielonych? CIA to już kasy nie ma na oszołomów wszelkiej maści. Zostaje kosmos i kasa z kosmosu. Dlatego teraz gadają o zielonej energii. Mają wielkie plany. Będą tu mieć bazę.
2023-03-07 10:21 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink42 0 spajker.
RE: Remontów wciąż za mało
Cytuję ja:
Cytuję Asterix:
Mieszkam w tej gminie od dawna i już nic mnie nie zdziwi. Ci co rządzą uważają mieszkańców za głupszych niż ustawa przewiduje i trzeba przyznać, że mieszkańcy dają im zgodę na takie myślenie. Ci sami ludzie na okrągło gadają te same rzeczy. Zatrudnia się tu znajomych i po linii partyjnej czyli PRL wiecznie żywy. Niezależnie co zrobią rządzący czy to niegospodarność czy ustalanie sobie bardzo wysokich pensji mieszkańcy godzą się na wszystko. W końcu nasz Wojtuś jest najbliższym współpracownikiem Schetyny. Wiecie tego wielkiego Schetyny, który coś tam osiągnął tyle, że nikt nie wie co. Najlepszy kumpel Wojtusia jest wójtem i może robić co chce bo nasza gmina będzie wielka. Ciekawe kiedy? Schetyna da coś Kondratowicom jak piekło zamarznie. Tymczasem dobry wójt realizuje swoje wielkie plany zadłużając gminę na potęgę. Nic już nie pomoże i współczuję temu biedakowi, który będzie rządził po Graczu. Nie wiem jak się ogarnie z finansami. Nie trzeba być księgowym żeby się zorientować w jakiej czarnej dziurze znajdują się finanse gminy. Nie będzie nowych dróg, nie będzie niczego. Gmina ma za dużo kredytów. Nie jest w stanie tego spłacać. Człowieka, który wybudował sobie willę z basenem na kredyt, które nie może spłacić nazwiemy głupkiem. Człowiek, który bierze za dużo kredytów, które mają płacić podatnicy nie jest głupkiem. Jest przestępcą. Czego się tu można dokopać? Może finasowania partii Schetyny przez podatnika z Kondratowic? Jakie dokumenty pokazali żeby przyznali im kredyty, których nie są w stanie spłacić? Tu się kroi grubsza afera. Zatrudnianie znajomych i krewnych to w PO i partii po linii PO standard. Szkoda, że to ta partia i jej odłamy rządzą w powiatach i gminach. Mam jednak nadzieję, że żadnych więcej wyborów ta kasta nie wygra. jestem spokojnym człowiekiem, ale ta kasta już zaczęła mi grać na nerwach.Z tego co wszem wiadomo to obecna kadencja zaczęła się od wielkiej dziury w kasie gminnej- i nie jest to zasługa obecnego wójta. Na sesji czytane są opinie RIO ( Regionalna Izba Obrachunkowa) , która czuwa nad wydatkami. I póki co to nie było opinii negatywnej. Nie wprowadzaj w błąd mieszkańców.
A co do zatrudniania, wynagradzania znajomych, krewnych czy pociotków to chyba obecnie nam panująca partia rządowa pobija wszelkie rekordy. Gorzej już być nie może.

może może. bądź optymistą. sam bolek przyznał że brał pieniądze od cia już w 1980tym.
2023-03-07 09:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Pokemon Permalink41 +8 Pokemon
wszystko ustalone?
To co ustalone że pikna blondyna będzie wójtem w Kondratowicach? Te słabo wyglądające staruszki jeden siwy drugi łysy już nie bedą kandydować? To może ja wybiorę tego Heńka co drewno sprzedaje w prusach. Wygląda dobrze a mówi bardziej składnie niż blondi. Program też na pewno znajdzie. W końcu stojąc tak często pod sklepem na pewno wie więcej o problemach ludzi z gminy niż blondyna co siedzi cały czas za biurkiem i modli się żeby nikt nie przyszedł zakłócać spokój.
2023-03-07 09:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.