Zwycięzcy konkursu z przewodniczącą jury Marią TywsZespół Szkół Publicznych w Prusach po raz czwarty zorganizował Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania dla drugoklasistów. – Tę cenną umiejętność płynnego, głośnego i wyraźnego czytania już w klasie drugiej, z piękną interpretacją nowego tekstu, opanowali tylko nieliczni. Wszyscy uczniowie, biorący udział w tegorocznym konkursie, spisali się doskonale – mówi Mariola Litwin, jedna z organizatorek.

Dzieci w tym roku czytały fragmenty „Kajtkowych przygód” w pięknej scenerii wiejskiego podwórka. Po zaprezentowaniu wszystkich uczestników jury ogłosiło wyniki. I miejsce zajęła Zofia Sikora z PSP nr 5 w Strzelinie. Na II uplasował się Wiktor Koseski z SP w Białym Kościele, zaś III ex aequo Julia Dziedzic z ZSP w Prusach i Zuzanna Misa. Jury wyróżniło również Mateusza Bagińskiego z SP w Borku Strzelińskim i Zbigniewa Szejna. Wszyscy otrzymali nagrody. Warto dodać, że dla uczestników konkursu wystąpiły dzieci z klas 1a i 1b, które powitały wiosnę i ptaki wracające z ciepłych krajów. Organizatorzy dziękują Gospodarczemu Bankowi Spółdzielczemu w Strzelinie za pomoc finansową w organizacji konkursu.

 

Komentarze   

luiza Permalink1 0 luiza
RE: Doskonale poradzili sobie z trudną sztuką…
Ale macie opóźnienie. Konkurs odbył się 10 kwietnia. A przecież w gazecie , nawet tej elektronicznej, powinny być aktualne wiadomości.
2015-05-26 17:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.