Mieszkańcy uważają, że na ul. Słowiańskiej w Kondratowicach potrzebny jest próg zwalniającyRadny Gminy Kondratowice Henryk Jesion zwrócił się do wójta Wojciecha Bochnaka z prośbą o ustawienie progu zwalniającego na drodze powiatowej w Kondratowicach na ul. Słowiańskiej. Prośba ta została podyktowana wnioskami i sugestiami mieszkańców Kondratowic, którzy mieszkają bezpośrednio przy tej ulicy. Jest tam duże osiedle, bawi się również sporo dzieci. Codziennie przejeżdżają tamtędy samochody i pojazdy rolnicze.
Wójt przekazał sprawę do Starostwa Powiatowego w Strzelinie, a to zasięgnęło opinii Powiatowego Zarządu Dróg. 10 czerwca starostwo wydało informację, w której odmawia postawienia progu zwalniającego na drodze, o której mowa. Argumentuje to odpowiednimi przepisami. Powołano się na Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków technicznych ich umieszczania na drogach. - Nie zgadzam się z tą informacją, ponieważ wystarczy tylko przejechać przez kilka dróg na terenie gminy Strzelin i powiatu strzelińskiego, gdzie takie progi są ustawiane. Myślę, iż fakt, że powiat nie chce tego zadania zrealizować wiąże się z jakąś przyczyną finansową, a nie kwestią formalną - powiedział Wojciech Bochnak, wójt Kondratowic.
Przed zamknięciem tego wydania gazety nie zdążyliśmy zapytać o stanowisko przedstawiciela Powiatowego Zarządu Dróg. Przekażemy je w następnej publikacji.Komentarze   

sasiadka z kondratow Permalink4 +3 sasiadka z kondratow
RE: Nie chcą postawić progu
NIECH SE JASION PRÓG POSTAWI W MIESZKANIU A NIE NA ULICY
2015-08-16 14:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Figa Permalink3 +2 Figa
RE: Nie chcą postawić progu
PZD chyba nie darzy sympatią mieszkańców Kondratowic.
Coś w tym jest, Albo nie chcą progu ustawić albo zalewają drogi asfaltem niszcząc piękną kostkę granitową. Zero poczucia bezpieczeństwa i estetyki.
2015-07-28 16:49 Cytować Zgłoś administratorowi
KA Permalink2 +2 KA
PZD łamie prawo i co - i nic.
PZD popełnia przestępstwo, już od prawie roku nie ma przy drodze wjazdowej do Kondratowic od strony Karczyna znaku informującego o terenie zabudowanym i znakiem ograniczającym prędkość do 40km/h, jadąc od strony Prus takowe ograniczenie prędkości jest ustawione. Zgodnie ze znakiem jadąc od strony Karczyna przez Kondratowice można jechać 70 km/h. Tak jest jak nikt za nic nie odpowiada no chyba że jest to zwykły obywatel. Dziury w drogach mogą być, tylko kierowca ma obowiązek oprócz kierowania samochodem ma wypatrywać dziur w jezdni. Komuna ciągle jest dookoła nas, wójt też tędy jeździ i co i nic, do pierwszego nieszczęścia.
2015-07-28 14:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Baron Permalink1 +3 Baron
RE: Nie chcą postawić progu
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 3 lipca 2003 r.
w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach
(Dz. U. z dnia 23 grudnia 2003 r.)

Gdyby ktoś szukał to tu jest to rozporządzenie:
www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-03-220-2181
8.1. Progi zwalniające
2015-07-28 14:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.