Była to przedostatnia sesja w tym roku Rady Gminy KondratowiceXI sesja Rady Gminy Kondratowice była przedostatnią w tej gminie w tym roku. Tym razem dotyczyła głównie ustalenia stawek podatków. Niestety, kilka z nich podwyższono. Zmienił się też skład dwóch komisji.
Na sesji pojawili się wszyscy radni, wielu sołtysów z gminy oraz mieszkańcy. Byli także dyrektor Zespołu Szkół w Prusach i dyrektor przedszkola w Górce Sobockiej, którzy przedstawili informacje o realizacji zadań oświatowych w ich placówkach. Sesję poprowadziła wiceprzewodnicząca rady Maria Karakow.
Pierwsza uchwała dotyczyła złożenia rezygnacji z członkostwa Tadeusza Woszczaka w komisji rolnictwa. Radny poprosił na piśmie o przeniesienie do komisji ds. społecznych. Radni odpowiednią uchwałą zgodzili się na to.
Kolejna uchwała dotyczyła wzorów formularzy w podatkach od nieruchomości, rolnym i leśnym. Została przyjęta jednogłośnie. Następnie radni zajęli się uchwalaniem stawek podatku od nieruchomości. Podatek od metra kwadratowego powierzchni użytkowej wzrósł nieznacznie. Pojawił się nowy podatek od obszarów rewitalizacji, a w pozostałych przypadkach są to zmiany w wysokości 1-2 groszy, maksymalnie 3%. – Nigdzie one nie osiągają maksymalnej stawki, którą rada mogłaby ustalić – powiedział wójt gminy Wojciech Bochnak. Uchwała została podjęta jednogłośnie.
Jedna z uchwał dotyczyła ustalenia opłat za gospodarowanie odpadami. W tym przypadku wzrosną stawki dla osób, które nie prowadzą selektywnej zbiórki śmieci, są to opłaty: od jednej osoby zamieszkującej nieruchomość – 18 zł; od dwóch – 36 zł; od trzech – 54 zł; od czterech – 72 zł; od pięciu i więcej – 90 zł. Wzrosły również stawki dla właścicieli nieruchomości, zamieszkałych od jednej osoby zamieszkującej daną nieruchomość – 13 zł, od dwóch osób – 26 zł; od trzech – 39 zł, od czterech – 52 zł; od pięciu i więcej – 56 zł. Uchwała została przyjęta większością głosów.
Następnie uchwalono opłatę targową na terenie placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kondratowicach. Stawka będzie teraz wynosić 16 zł, czyli złotówkę więcej niż do tej pory.
Następna uchwała (również przyjęta jednogłośnie) dotyczyła pozwolenia na wydzierżawienie gminnej działki w Gołostowicach pod budowę farmy fotowoltaicznej. Ostatnia uchwała dotyczyła przystąpienia przez gminę do opracowania lokalnego programu rewitalizacji gminy Kondratowice. Dzięki tej uchwale gmina będzie miała możliwość sięgnięcia po unijne dotacje.
Na sesji w Kondratowicach, oprócz radnych i sołtysów, pojawiło się kilku mieszkańców gminy
Karany czy nie karany?
Podczas ostatniego punktu harmonogramu sesji,(zapytania i wolne wnioski), głos zabrał jeden z mieszkańców gminy. Zadał dwa pytania jednemu z radnych. – Panie radny, czy to prawda, że w stosunku do pana prowadzi się śledztwo w sprawie przemocy w rodzinie i czy to prawda, że ma pan wyrok skazujący – zapytał. Według niego, to mogłoby być jednym z powodów do wszczęcia procedury wygaszania jego mandatu. Zapowiedział też, że na następnej sesji zada mu dwa kolejne, bardzo trudne pytania. Radny zaprzeczył, że toczy się wobec niego postępowanie dotyczące przemocy w rodzinie. Przyznał też, że był skazany za wykroczenie karno-skarbowe, ale teraz nie jest w rejestrze skazanych. Przewodnicząca Karakow powiedziała, że każdy kandydat na radnego musi być lustrowany i w razie jakichkolwiek wątpliwości nie dostałby mandatu. Jednak ta sprawa będzie jeszcze dodatkowo wyjaśniana.

Komentarze   

xyz Permalink54 -6 xyz
RE: Czy wobec radnego toczy się sprawa sądowa?
Cytuję Gosc:
Cytuję Sklepowa:
Wstęp do sklepu w Żelowicach mają wszyscy , przedewsystkim pan Kasprzyszak .

Ale tu piszą że panuje tam atmosfera chamstwa i obłudy :-D to już nie wiem czy on nie chce czy nie może , ......

Jak jest wredna i pyskata sklepowa to niema czego żałować , a mówią że jest ?
2015-12-22 21:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Gosc Permalink53 +2 Gosc
RE: Czy wobec radnego toczy się sprawa sądowa?
Cytuję Sklepowa:
Wstęp do sklepu w Żelowicach mają wszyscy , przedewsystkim pan Kasprzyszak .

Ale tu piszą że panuje tam atmosfera chamstwa i obłudy :-D to już nie wiem czy on nie chce czy nie może , ......
2015-12-22 17:11 Cytować Zgłoś administratorowi
xyz Permalink52 -3 xyz
RE: Czy wobec radnego toczy się sprawa sądowa?
Cytuję Karol:
Cytuję Jarecki:
Cytuję MJ:
Prawda jest taka że większość radnych uważa się za bossów tej gminy, a to sami przeważnie ludzie po podstawówkach. Liżą buty wójtowi, aby pozałatwiać swoje prywatne sprawy. Obrócą się i się śmieją. Nasz wójt Wojtek jest naprawdę dobrym człowiekiem, pomaga ludziom. Wszystko co się do tej pory w gminie się wybudowało czy kupiło to dzięki niemu, a nie tym prostym radnym. Oni na nic nie mają wpływu, tylko podpis na liście na komisji jest ważny. Co ludzie tego nie widzą??? Po to tylko aby diety otrzymać. Wielcy radni, chorągiewki na wietrze, tylko niech sobie przypomną ci którzy Jarkowi przyklaskiwali , a po wyborach już chcieli Wojtka. Prosty przykład w Księginicach.

Świat się przecież nie zawalił można dalej budować gminę z 6 pewnymi tj. emerytami, rencistami i policjantem tylko życzyć wielu wielu sukcesów.

Najlepiej to rolnicy z Księgienic i Podgaju wiedzą jak zarządzać gminą

Pewnie że wiedzą wkońcu najwięcej podatku rolnego płacą do gminy.
2015-12-21 22:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Karol Permalink51 -11 Karol
RE: Czy wobec radnego toczy się sprawa sądowa?
Cytuję Jarecki:
Cytuję MJ:
Prawda jest taka że większość radnych uważa się za bossów tej gminy, a to sami przeważnie ludzie po podstawówkach. Liżą buty wójtowi, aby pozałatwiać swoje prywatne sprawy. Obrócą się i się śmieją. Nasz wójt Wojtek jest naprawdę dobrym człowiekiem, pomaga ludziom. Wszystko co się do tej pory w gminie się wybudowało czy kupiło to dzięki niemu, a nie tym prostym radnym. Oni na nic nie mają wpływu, tylko podpis na liście na komisji jest ważny. Co ludzie tego nie widzą??? Po to tylko aby diety otrzymać. Wielcy radni, chorągiewki na wietrze, tylko niech sobie przypomną ci którzy Jarkowi przyklaskiwali , a po wyborach już chcieli Wojtka. Prosty przykład w Księginicach.

Świat się przecież nie zawalił można dalej budować gminę z 6 pewnymi tj. emerytami, rencistami i policjantem tylko życzyć wielu wielu sukcesów.

Najlepiej to rolnicy z Księgienic i Podgaju wiedzą jak zarządzać gminą
2015-12-21 15:29 Cytować Zgłoś administratorowi
gość 22 Permalink50 -8 gość 22
RE: Czy wobec radnego toczy się sprawa sądowa?
Kiedy kolejny cyrk w Kondratowicach? Przepraszam "sesja". Śmieje się już cały powiat z naszej gminy i tego cyrku, który nam fundujecie. Tylko p. Olędzka zna zasady rzetelnej i konstruktywnej wywypowiedzi. Hmm.. przynajmniej prawdę potrafi powiedziec prosto w oczy jedynym i drugim nie ubliżajac nikomu. Brawo. Reszta całej tej naszej gminnej formacji to już nie będę się wypowiadał. O panie wójcie nie mówiąc, bo on akurat zawsze potrafi być kulturalnym człowiekiem. Jednak pewnych cech juz co niektórzy nie nabędą.
2015-12-20 16:34 Cytować Zgłoś administratorowi
ha, ha, ha Permalink49 +9 ha, ha, ha
RE: Czy wobec radnego toczy się sprawa sądowa?
Cytuję Mamona:
Cytuję co widzę:
A ja uważam,że niektórzy z tej całej, powstałej" opozycji", to chorągiewki wiejące na wietrze. Tylko patrzeć jak z podkulonym ogonem będą się kajać przed Wójtem. :D Mam tylko nadzieję, że wójt wyciągnie z tej całej sytuacji odpowiednie wnioski i zacznie doceniać szczerość , taką "prosto w oczy" a nie fałszywe lizusostwo.

Taaaaa jak wójt dostanie obniżkę wypłaty do minimum to ciekaw jestem kto będzie się kajać z podkulonym ogonem,


Juz to widzę, jak obniżają wójtowi wypłatę. :lol: Dobry żatr :D
2015-12-20 14:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Jarecki Permalink48 +8 Jarecki
RE: Czy wobec radnego toczy się sprawa sądowa?
Cytuję MJ:
Prawda jest taka że większość radnych uważa się za bossów tej gminy, a to sami przeważnie ludzie po podstawówkach. Liżą buty wójtowi, aby pozałatwiać swoje prywatne sprawy. Obrócą się i się śmieją. Nasz wójt Wojtek jest naprawdę dobrym człowiekiem, pomaga ludziom. Wszystko co się do tej pory w gminie się wybudowało czy kupiło to dzięki niemu, a nie tym prostym radnym. Oni na nic nie mają wpływu, tylko podpis na liście na komisji jest ważny. Co ludzie tego nie widzą??? Po to tylko aby diety otrzymać. Wielcy radni, chorągiewki na wietrze, tylko niech sobie przypomną ci którzy Jarkowi przyklaskiwali , a po wyborach już chcieli Wojtka. Prosty przykład w Księginicach.

Świat się przecież nie zawalił można dalej budować gminę z 6 pewnymi tj. emerytami, rencistami i policjantem tylko życzyć wielu wielu sukcesów.
2015-12-20 07:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Mamona Permalink47 +12 Mamona
RE: Czy wobec radnego toczy się sprawa sądowa?
Cytuję co widzę:
A ja uważam,że niektórzy z tej całej, powstałej" opozycji", to chorągiewki wiejące na wietrze. Tylko patrzeć jak z podkulonym ogonem będą się kajać przed Wójtem. :D Mam tylko nadzieję, że wójt wyciągnie z tej całej sytuacji odpowiednie wnioski i zacznie doceniać szczerość , taką "prosto w oczy" a nie fałszywe lizusostwo.

Taaaaa jak wójt dostanie obniżkę wypłaty do minimum to ciekaw jestem kto będzie się kajać z podkulonym ogonem,
2015-12-20 07:43 Cytować Zgłoś administratorowi
gosc Permalink46 -4 gosc
RE: Czy wobec radnego toczy się sprawa sądowa?
Cytuję Hmm:
Cytuję słuchacz:
"Gościu" wypisujący brednie na temat radnego,który nie ma wstępu do sklepu. On go ma tylko sam nie chce chodzić,bo panuje tam atmosfera chamstwa i obłudy. Pewnie dlatego wypisujesz takie bzdury,bo może to Ciebie albo Twojego bliskiego nie dopuszczono do tzw "koryta"jak to się teraz ładnie nazywa i szalejesz, ale co do tego ma rodzina radnego???????? Jednak jeśli chodzi o ubliżanie to niestety chyba nikt nie przebije samego Tadzia Woszczaka,który miał problemy z wysłowieniem się na forum, ale jak przyszło do ubliżenia komuś to problem znikał i epitety same wyskakiwały z gardła. Dlaczego ubliża się komuś kto chce dobrze dla swojej wsi i za to,że jest szczery do bólu a nie zakłamany albo taki co siedzi cicho i nic nie mówi tylko przytakuje, choćby samemu wójtowi.Nie ma sensu więcej pisać,bo i tak każdy ma swoje zdanie ale przytoczę jeszcze na koniec słowa byłej radnej, która mądrze powiedziała, że: dobrym radnym nie jest się wtedy, kiedy daje się pieniądze na Mikołaja,Dzień Kobiet czy festyny wioskowe i dba się tylko o swoją wioskę ale dobrym radnym jest się wtedy, gdy dba się o wszystkie wioski i społeczeństwo w naszej gminie.

Powiem tak , klasę się ma albo nie ! I nie mylić z posiadaniem samochodu , modnego ubrania , fryzury czy pomalowanych paznokci ... czyt. ze zrozumieniem KLASĘ !

No fakt pan były prz-cy nie ma tego wszystkiego o czym piszesz...Hmm
2015-12-20 00:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Stanisław Permalink45 -8 Stanisław
RE: Czy wobec radnego toczy się sprawa sądowa?
#28 RE: Czy wobec radnego toczy się sprawa sądowa? — JJ 2015-12-17 19:51
Związek Hodowców Gołębi - pozdrawia Pana Tadeusza.U nas poległ również za to samo :lol:

JJ jezeli jestes chodowcom gołębi to się ujawnij , wprowadzasz wszystkich w błąd . Prezes sekcji kondratowice
2015-12-19 16:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.