Wójt Kondratowic Wojciech Bochnak poinformował, że budowa przedszkola zależeć będzie od tego czy gminie uda się pozyskać środki zewnętrzneWiększość mieszkańców gminy ma już dostęp do kanalizacji. Czy w tym roku ruszy budowa przedszkola w Kondratowicach? Główny projekt kanalizowania gminy Kondratowice został zakończony. O szczegóły z tym związane zapytaliśmy wójta gminy Kondratowice Wojciecha Bochnaka. - Zostało jeszcze około 20 przyłączy do zrealizowania, a związane jest to z tym, że zakład energetyczny zamontował niedawno skrzynki i pozostało przepięcie we wspomnianych miejscach. Kanalizacja jest wybudowana w ośmiu miejscowościach, a korzysta z niej ok. 3 tys. mieszkańców. Jeśli chodzi o pozostałe sołectwa, to mamy opracowane studium wykonalności i będziemy w przyszłości szukać środków na realizację tych zadań - poinformował szef gminy. Dodał także, że samorząd przez 15 lat będzie spłacał pożyczkę zaciągniętą na omawiane zadanie, a zaczął już w 2015 roku.
Następnie Wojciech Bochnak odniósł się do ewentualnej budowy przedszkola przy ul. Chmielowej w Kondratowicach. - Mamy gotową dokumentację i przygotowujemy się do konkursu, który jest rozpisany na pierwszy kwartał 2016 roku. Podstawowym pytaniem jest teraz, czy pozyskamy pieniądze? Jak się uda zdobyć środki z dofinansowania, to budowa ruszy jeszcze w tym roku. W przeciwnym razie może stać się tak, że inwestycja nie ruszy wcale. Z własnych pieniędzy nie jesteśmy w stanie postawić przedszkola - zakończył wójt.

Komentarze   

ANDRZEJ .G Permalink3 +7 ANDRZEJ .G
RE: Pożyczka będzie spłacana przez 15 lat
SMRÓD W MIESZKANIACH OD KANALIZACJI NIE DA SIE MIESZKAĆ
2016-02-10 13:56 Cytować Zgłoś administratorowi
gocs Permalink2 +12 gocs
RE: Pożyczka będzie spłacana przez 15 lat
SUKCES NIEUSTAJACY |||
2016-02-05 17:28 Cytować Zgłoś administratorowi
mieszkaniec Permalink1 +18 mieszkaniec
RE: Pożyczka będzie spłacana przez 15 lat
tiaa wszystko super duper, gęba uśmiechnięta bo kasę w marszałkowskim PełO rozdaje;p
2016-02-04 17:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.