Bieg Nadziei cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Kondratowice
W Gminnym Ośrodku Kultury w Kondratowicach odbył się kolejny finał „Pól Nadziei”. Współorganizatorem tego wydarzenia był Samorząd Uczniowski Gimnazjum Publicznego im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym uczniów, wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Impreza rozpoczęła się Biegiem Nadziei, w którym wystartowała spora grupa biegaczy. Do pokonania mieli 6 km. W kategorii mężczyzn Zwyciężył Piotr Majewski, zaś w kategorii kobiet Jolanta Woszczak. Wśród najmłodszych, którzy musieli pokonać 400 m, zwyciężył Maurycy Majewski. Wystartowały także panie w konkurencji nordic walking.
Widzom przybyłym do GOK- u w Kondratowicach organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji. Prawdziwą furorę zrobili jednak najmłodsi artyści, czyli podopieczni przedszkola w Górce Sobockiej i uczniowie ze szkoły w Żelowicach, którzy pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali wspaniałe występy. Zaprezentowali się także lokalni artyści Wojtek Bałwako i Marcelina Lech, Anna Adamska z synem, Bartek Sowiński z córką, zespół taneczny z gimnazjum w Prusach, Zuzia i Amelka Charęza, dziewczynki z tańcem flamenco i wiele innych. Dodatkowo organizatorzy zapewnili poczęstunek z grilla, a dla młodszych była wata cukrowa. Dzieci mogły sobie także pomalować buzie. Do organizacji imprezy i sprawnego jej przebiegu przyczynili się Krzysztof Stawowczyk, Jolanta Lech, Anna Pilipaka, Małgorzata Krzesińska, Karolina Orzechowska, Katarzyna Olędzka, Alicja Niżyńska, Maryla Olejnik, Irena Paruch, panie świetlicowe z Karczyna, Prus i Księginic oraz Zarząd Strzelińskiego Hospicjum „Nadzieja” Wanda Łużna i Leonard Lis. W organizacji pomogli także wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak, sekretarz gminy Tomasz Gracz, przewodnicząca Rady Gminy Maria Karakow oraz radni Tadeusz Woszczak i Marcin Szczurowski, a także druhowie z OSP w Prusach i Kondratowicach. W dobrej zabawie nie przeszkodziła nawet niesprzyjająca pogoda. Podczas Finału „Pól Nadziei „w Kondratowicach udało się zebrać 3061.18 zł. Tradycyjnie, tuż przed finałem odbył się rajd rowerowy, który współorganizował samorząd Gimnazjum w Prusach. Wzięło w nim udział 9 uczniów z ZSP w Prusach, którymi opiekowały się m.in.panie Małgorzata Krzesińska, Karolina Orzechowska i Alicja Niżyńska. Stowarzyszenie reprezentował Leonard Lis. Organizatorzy składają podziękowania Markowi Kaczmarkowi za przygotowanie grilla dla dzieci nad stawami w Strachowie.Komentarze   

czytelnik Permalink1 +4 czytelnik
RE: Finał „Pól Nadziei” w naszym powiecie
Jak najwięcej takich finałów w naszej gminie. Brawa dla organizatorów.
2016-07-08 10:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.