Bieg Nadziei cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Kondratowice
Bieg Nadziei cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Kondratowice
W Gminnym Ośrodku Kultury w Kondratowicach odbył się kolejny finał „Pól Nadziei”. Współorganizatorem tego wydarzenia był Samorząd Uczniowski Gimnazjum Publicznego im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym uczniów, wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Impreza rozpoczęła się Biegiem Nadziei, w którym wystartowała spora grupa biegaczy. Do pokonania mieli 6 km. W kategorii mężczyzn Zwyciężył Piotr Majewski, zaś w kategorii kobiet Jolanta Woszczak. Wśród najmłodszych, którzy musieli pokonać 400 m, zwyciężył Maurycy Majewski. Wystartowały także panie w konkurencji nordic walking.
Widzom przybyłym do GOK- u w Kondratowicach organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji. Prawdziwą furorę zrobili jednak najmłodsi artyści, czyli podopieczni przedszkola w Górce Sobockiej i uczniowie ze szkoły w Żelowicach, którzy pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali wspaniałe występy. Zaprezentowali się także lokalni artyści Wojtek Bałwako i Marcelina Lech, Anna Adamska z synem, Bartek Sowiński z córką, zespół taneczny z gimnazjum w Prusach, Zuzia i Amelka Charęza, dziewczynki z tańcem flamenco i wiele innych. Dodatkowo organizatorzy zapewnili poczęstunek z grilla, a dla młodszych była wata cukrowa. Dzieci mogły sobie także pomalować buzie. Do organizacji imprezy i sprawnego jej przebiegu przyczynili się Krzysztof Stawowczyk, Jolanta Lech, Anna Pilipaka, Małgorzata Krzesińska, Karolina Orzechowska, Katarzyna Olędzka, Alicja Niżyńska, Maryla Olejnik, Irena Paruch, panie świetlicowe z Karczyna, Prus i Księginic oraz Zarząd Strzelińskiego Hospicjum „Nadzieja” Wanda Łużna i Leonard Lis. W organizacji pomogli także wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak, sekretarz gminy Tomasz Gracz, przewodnicząca Rady Gminy Maria Karakow oraz radni Tadeusz Woszczak i Marcin Szczurowski, a także druhowie z OSP w Prusach i Kondratowicach. W dobrej zabawie nie przeszkodziła nawet niesprzyjająca pogoda. Podczas Finału „Pól Nadziei „w Kondratowicach udało się zebrać 3061.18 zł. Tradycyjnie, tuż przed finałem odbył się rajd rowerowy, który współorganizował samorząd Gimnazjum w Prusach. Wzięło w nim udział 9 uczniów z ZSP w Prusach, którymi opiekowały się m.in.panie Małgorzata Krzesińska, Karolina Orzechowska i Alicja Niżyńska. Stowarzyszenie reprezentował Leonard Lis. Organizatorzy składają podziękowania Markowi Kaczmarkowi za przygotowanie grilla dla dzieci nad stawami w Strachowie.UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
czytelnik
RE: Finał „Pól Nadziei” w naszym powiecie
Jak najwięcej takich finałów w naszej gminie. Brawa dla organizatorów.
0

Przeczytaj także