Remont mostów i przepustów w Czerwieńcu trwał 5 dni
Dobiega końca remont przepustów i dwóch mostków na skrzyżowaniu w Czerwieńcu. O przebieg prac zapytaliśmy p.o. dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie Zdzisława Ziąbra. - Prace przy remoncie przepustów pod drogą powiatową nr 3048 D trwały 5 dni i wykonywane były przez grupę 5 pracowników. Zakres robót obejmował rozbiórkę uszkodzonego przepustu na długości 19 metrów wykonanego z płyt kamiennych i montaż rur żelbetonowych. Ponadto konieczna była korekta kierunku drugiego przepustu sąsiadującego z przebudowywanym. Wykonano równocześnie oczyszczenie rowów przebiegających w okolicy remontowanych przepustów. Całkowity koszt wykonanych prac wyniósł ok. 9000 zł, a częściowo koszty związane z zakupem niezbędnych materiałów pokryła gmina Kondratowice - poinformował Ziąber.
Sołtys i rada sołecka Czerwieńca są bardzo zadowoleni z wykonanej inwestycji i dziękują, którzy przyczynili się do sprawnej jej realizacji.
Komentarze   

wójtekk Permalink1 +2 wójtekk
zasypywanie i odkopywanie
Panie Ziąber, a dlaczego na dużej części dróg powiatowych rowy są zaorane? Czy RDP zajmuje się tym samym co agencja rolna, dzierżawi Pan rowy ,,biznesmenom rolnym''? Kto będzie ponosił koszty ich odtwarzania?
2016-07-26 08:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.