Warunki atmosferyczne nie rozpieszczają kierowców. Opady deszczu zmniejszają widoczność i przyczepność opon. Pomiędzy Borkiem Strzelińskim, a Świnobrodem niedawno (19 czerwca, około godz. 18) dachował w rowie samochód osobowy. Miejsce zabezpieczają policjanci. Kierowcy, noga z gazu.
A co było przyczyną wspomnianego wyżej zdarzenia drogowego. Patrol Ogniwa Ruchu Drogowego ustalił, że kierujący samochodem osobowym wykonywał manewr wyprzedzania rowerzysty, który nagle zjechał do osi jezdni. Kierowca osobówki, aby go ominąć i uniknąć potracenia, wjechał do rowu i dachował. Czynności policyjne są w toku, bo rowerzysta uciekł z miejsca zdarzenia.

Komentarze   

Hejg Permalink8 -1 Hejg
Bum
Miałem ochotę na mocny kom. Ale po tym co tu przeczytałem nie chce mi się ubić z wami muchy w kiblu!!
2020-09-10 02:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Kermess Permalink7 +2 Kermess
Rowerzyści
Rower nie ma szans z autem ale jedni i drudzy są uczestnikami ruchu jedni i drudzy powinni się szanować kierowcy zwalniać i omijać szeroko rowerzystów a rowerzyści zjeżdżać na pobocze kiedy to możliwe żeby nie utrudniać jazdy autom
2020-06-21 19:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Tatiana Permalink6 +4 Tatiana
O!
Rowerzysci teraz jezdza jak chca.i trzeba bardzo uważać wymijajac ich.
2020-06-21 19:07 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink5 -3 cześ
hahaha
bo jeździć to cza umić!
2020-06-21 09:45 Cytować Zgłoś administratorowi
. Permalink4 +4 .
RE: Aby uniknąć potrącenia rowerzysty, wjechał do rowu
To jest nauczka dla każdego, nie ma co wyprzedzać rowerzysty na żyletkę, zwłaszcza przy większej prędkości.
Wystarczy zjechać na sąsiedni pas i szerokim łukiem omijacie rowerzystę, motocyklistę czy pieszego, w razie upadku, poślizgu, to co najwyżej on sam sobie ryj rozwali.
2020-06-20 15:47 Cytować Zgłoś administratorowi
streetpirates Permalink3 +7 streetpirates
RE: Aby uniknąć potrącenia rowerzysty, wjechał do rowu
Teraz powinni ogłosić apel do osób poruszających się autami z wideorejestratorami i zweryfikować czy owy "rowerzysta" faktycznie mógł poruszać się tą drogą.Te bzdury z sarnami, rowerami i ufo są do zweryfikowania...
2020-06-20 12:02 Cytować Zgłoś administratorowi
gość Permalink2 +2 gość
RE: Aby uniknąć potrącenia rowerzysty, wjechał do rowu
Patrol przyczyny ustalił na podstawie relacji świadków i kierującego? A może na podstawie zapisu videorejestratora? A może zdarzenie rozegrało się na oczach policjantów? A może tylko jest to jednostronna relacja kierowcy, który wpadł do rowu bo pisał sms i szuka usprawiedliwienia? A może w końcu to tylko fantazja piszącego artykuł, który nie widzi różnicy w przekazie, że generalnie winny jest anonimowy rowerzysta ( prawdopodobnie znajdujący się pod wpływem alkoholu, stąd ta nagła zmiana kierunku jazy) . To chciał napisać dziennikarz? Bo wątpię by taki przekaz trafił od policjantów, na podstawie wyłącznie zeznania poszkodowanego.
2020-06-20 11:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink1 -2 Gość
Radiowóz
Z całym szacunkiem ale do wypadku powinien być zadysponowany tylko i wyłącznie radiowóz (ostrzeżenie widziane z daleka, a przecież o bezpieczeństwo przecież chodzi).
2020-06-20 07:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.