Statystyki mówią, że rocznie w naszym powiecie do organów ścigania zgłasza się ponad sto oszukanych osób. Kwoty są różne, od kilkudziesięciu złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Poszkodowani to najczęściej ludzie starsi, choć nie tylko.
Profesjonalizm należy cenić, ale nie w tym przypadku. Mowa o amatorach łatwego zarobku, czyli wszelkiej maści oszustach. Informowaliśmy na naszych łamach o przykładach oszustwa na wnuczka, policjanta, prokuratora i na „wyjątkową okazję zarobienia dużych pieniędzy”. - Niestety, borykamy się z tym problemem od lat – potwierdził mł. asp. Łukasz Porębski, rzecznik KPP w Strzelinie. - Oszuści co chwila wymyślają nowy sposób na osiąganie korzyści majątkowej kosztem innych ludzi. Na internetowej stronie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu można znaleźć wiele cennych porad, jak nie dać się oszukać. To nieprawda, że jako mieszkańcy mniejszych miast, czy wiosek nie jesteśmy narażeni na kontakt z oszustami. Podobnie jest z wiekiem potencjalnych ofiar oszustów. Prawdą jest, że najbardziej narażone na próby oszustw są osoby starsze, samotne, ale nie tylko. Pamiętajmy o tym – zaapelował nasz rozmówca.
Tekst ukazał się w 25 (1014) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.Komentarze   

. Permalink1 +2 .
RE: Nie odpuszczajmy oszustom!
Poszukajcie w Google: "Poszukiwacze Okazji" mają wiele filmów z różnymi oszustwami, na co uważać itp.
2020-07-09 16:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.