W ostatnich dniach kolejny raz sprawcy podający się za „policjantów” lub „wnuczka” usiłowali wyłudzić oszczędności niemalże całego życia.
Zatem pamiętaj, POLICJA pod żadnym pozorem nie zwraca się z „prośbą o pomoc w przekazaniu pieniędzy”. Bądź czujny i nie przekazuj swoich pieniędzy osobom przedstawionym przez telefonicznych rozmówców jako policjanci. Zmodyfikowana metoda oszustwa „na policjanta” jest następująca. Do osoby starszej, dzwoni OSZUST, podający się za wnuczka, syna, córkę i mówi: „Tato, babciu miałem wypadek” i rozłącza się, a po chwili dzwoni inna osoba podająca się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz mówi o wypadku osoby bliskiej rozmówcy i żąda pieniędzy, bo inaczej dziecko, wnuk trafi do aresztu. Wypytuje o pieniądze, o dane i prowadzi rozmowę w taki sposób, aby oszukać i wyłudzić jak najwięcej pieniędzy.
Przypominamy, że Policja nigdy nie dzwoni do osób w takich przypadkach jak opisany powyżej. Takie sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia właśnie z oszustem...
Tekst ukazał się w 34 (1023) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.