Kierowca zlekceważył sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania, a później było już tylko gorzej. Pościg za sprawcą w Wiązowie trwał kilka minut, a nieodpowiedzialny kierowca to mieszkaniec powiatu strzelińskiego. Teraz musi liczyć się z dodatkową karą do 5 lat pozbawienia wolności, a także wysoką grzywną.
W miniony wtorek, 16 lutego, w godzinach popołudniowych policjanci strzelińskiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole na terenie całego powiatu. W trakcie wykonywania czynności służbowych przy ul. Strzelińskiej w Wiązowie mundurowi dostrzegli samochód osobowy marki Peugeot, którego kierujący popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Mundurowi postanowili skontrolować pojazd dając kierowcy sygnał błyskowy oraz dźwiękowy do zatrzymania. Jednak kierowca przyspieszył i zaczął uciekać na tej podstawie funkcjonariusze rozpoczęli pościg.
W tym czasie oficer dyżurny niezwłocznie do podjętych działań zaangażował drugi patrol, który bez zwłoki udał się na miejsce. W tym czasie nieodpowiedzialny kierowca posiłkując się ucieczką wjechał w ul. Spacerową, gdzie na wysokości ogródków działkowych porzucił pojazd. Po opuszczeniu pojazdu mężczyzna podjął bezskuteczną próbę ucieczki.
Jak wynika z akt postępowania kierowcą był 62- letni mieszkaniec pow. strzelińskiego, który chwili zatrzymania był osobą poszukiwaną przez wrocławski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności, za dokonane wcześniej przestępstwa. Kierowca swój piracki rajd będzie musiał wyjaśnić przed sądem. Dodatkowo mężczyzna musi liczyć się z zarzutami, za które grozi nawet do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.
KPP Strzelin

Komentarze   

Cześ Permalink1 0 Cześ
Znowu?
Gościu ma odbyć karę więzienia a sobie jeździ jakby nigdy nic? Czekacie aż sam przyjdzie do więzienia :D Czytam i nie wierzę
2021-02-25 19:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.