Tym razem w spotkaniu, które się odbędzie 7 czerwca w godzinach od 9.00 do 9.30 weźmie udział pracownik Urzędu Statystycznego we Wrocławiu, który przekaże seniorom najistotniejsze informacje dotyczące prowadzonych przez tę instytucję badań, w tym realizowanych cyklicznie badań ankietowych w gospodarstwach domowych, ale przede wszystkim na temat odbywającego się obecnie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
Weź udział w spotkaniu z Funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie klikając w poniższy link:
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Celem szkoleń w ramach koncepcji "Senior Online" jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.