Dzisiaj (8 października) ok. godz. 7.30 na rondzie im. Zesłańców Sybiru w Strzelinie doszło do poważnego potrącenia starszej kobiety przez samochód ciężarowy. Na miejscu działania prowadzą straż pożarna oraz policja.
Drogi dojazdowe do ronda zostały zablokowane. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala przez śmigłowiec. Niestety, kobieta mimo wysiłku służb ratowniczych zmarła.



UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Szczery
E: Śmiertelne potrącenie na rondzie
A ja mam pytanie??? co za inżynier ???Maliniak projektował te skrzyżowanie o ruchu okrężnym nieszczęśliwie zwane Rondem ???? !!! Pierwsze primo przejście dla pieszych zaraz przy zjeździe z niego reszta użytkowników wie o czym mówię i drugie primo szerokość tego nieszczęsnego RONDA taka że jak zestaw 30 tonowy lub ciut cięższy ciut dłuższy się nie mieści podczas poruszania po nim takie rondo to dla rowerów i innych jednośladów ale nie dla takiego natężenia ruchu jakie tam bywa. BRAWA się należą tym co to przy klepali i tym co projektowali i na przyszłość radzę użyć więcej wyobraźni.Bo jeżdżąc po Polsce to wiele takich absurdalnych nie wypałów istnieję aż głowa boli gdzie ta cała inżynieria kończyła studia i za co je skończyła.
0
Gravatar
spajker.
RE: Śmiertelne potrącenie na rondzie
w przygotowaniu są przepisy , które ograniczają prędkość w terenie zabudowanym do 30 kmh. w całej UE. ruch kołowy się zatrzyma. samochód można będzie sprzedać do muzeum albo zamienić na rikszę.już teraz jeden pieszy zdezrorientowan y czy ma iść w prawo czy w lewo albo ucinający sobie pogawędkę z drugim pieszym w pobliżu przejścia skutecznie tamuje ruch w całym powiecie bo samochody mają obowiązek hamować na widok plotkarza przy pasach.jak zapomnę czy zostawiłem parasol w sklepie czy też nie to będę się kręcił nerwowo w pobliżu pasów. 60 ciężarówek zahamuje ścierając 5 kg azbestu z ferodów a ruszając ponownie na pierwszym biegu pójdzie z dymem 100 litrów diesla na samo ponowne ruszenie. ja jak łyknę sobie ten azbest i te spaliny z diesla i ze złości przejdę sobie po pasach 50siąt razy tam i z powrotem aby im pokazać swoje prawa i ich obowiązki.droga 395 do wrocławia to w 50% teren zabudowany, zarondowany, sygnalizacja świetlna w każdej wiosce, natężenie ruchu takie że wyprzedzić się nie da. dojdzie do tego 100 tirów z nowej firmy logistycznej w sadzie i dojdzie te bezpieczne 30kmh, przy których silnik spalinowy musi jechać na 2gim biegu, spalać tyle co na 6tym biegu a samochód praktycznie stoi w miejscu.
0
Gravatar
DST001
RE: Śmiertelne potrącenie na rondzie
W poprzedniej dekadzie od dziecka uczono, chcesz przejść przez jezdnię popatrz w lewo popatrz w prawo i powtórnie w lewo i z pełną ostrożnością jak pojazdy się nie zbliżają przechodź. dodatkowo używasz chyba też innych zmysłów jak wzrok. dzisiaj każdy ma słuchawki na uszach, prawo pierwszeństwa i jest nieśmiertelny. Ale tylko do chwili kontaktu z rzeczywistością .
0
Gravatar
cross
RE: Śmiertelne potrącenie na rondzie
... powiedziała :
1. Kierowca ma przede wszystkim obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, a od 1 czerwca – również pieszemu wchodzącemu na to przejście.2. Zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący pojazdem musi zachować szczególną ostrożność, a więc m.in. każdorazowo zredukować prędkość, tak aby móc swobodnie się zatrzymać, nie narażając na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego.3. Trzeba bacznie obserwować nie tylko samo przejście dla pieszych, lecz także jego okolicę, aby umożliwić bezpieczne skorzystanie z przejścia tym, którzy właśnie na nie wchodzą. spajker. powiedziała :
niedawno zjeżdżałem z ronda w bolka świdnickiego aż to nagle w poprzek na pełnym biegu wskoczyła kobieta z wózkiem dziecięcym. nie sprawdzała ona czy ktoś jedzie. patrzyła przed siebie. dwie sekundy mojej nieuwagi to oprócz pierwszeńśtwa miałaby lekcję bezpieczeństwa w praktyce. piesi są informowani że są świętymi krowami na drodze i obok drogi, oni mają same prawa i nie mają odruchu aby się rozejrzeć i wejśc na jezdnię pomału albo ustąpić pierwszeństwa im się należy a 30to tonowa ciężarówka niech sobie radzi nawet jak nie zna miasta. do tego piesi bez odblasków do tego hulajnogi i rowery wskakujące w poprzek jezdni na pełnym biegu. do tego promocja w markecie i pieszy musi zdążyć a myślami jest już między półkami w markecie.
Pieszy zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, bacznie obserwować nie tylko samo przejście dla pieszych, lecz także jego okolicę, aby móc bezpiecznie skorzystać z przejścia. Rowerzysta przed przejściem dla pieszych ma bezwzględny obowiązek zejść z roweru i pieszo przeprowadzić rower na drugą stronę.

0
Gravatar
DW
RE: Śmiertelne potrącenie na rondzie
Obwodnica, dziury, niebezpieczeńst wo, świat pędzi do przodu nie patrzy na jednostki. Mam takie zdanie, że o ile dyrekcja krajówek musi dbać o stan swoich drug to o budowę obwodnicy muszą starać się władze lokalne. To tutejsze społeczeństwo ponosi skutki ciężkiego transportu jadącego środkiem miasta, a jeszcze chcemy czerpać korzyści z działalności górniczej prowadzonej na naszym terenie. Tylko skuteczne działania władz lokalnych mogą doprowadzić do budowy obwodnicy. A co do bezpieczeństwa na przejściach to zawsze mówiłem swoim dzieciom, że brak rozsądku i nadmierne i bezwzględne egzekwowanie nawet swoich praw w przypadku ruchu drogowego nie jest wkazane, bo cóż ci po twoim prawie, jak zostaniesz kaleką do końca życia a sprawcę kierowcę posadzą. Co ci po tym? To nie siedzenie przy stole i udowadnianie swoich racji. Skutki jak widać mogą być tragiczne.
0
Gravatar
cześ
Oooo
Widzę że czarną skodę wyklepali :D
0
Gravatar
...
RE: Śmiertelne potrącenie na rondzie
1. Kierowca ma przede wszystkim obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, a od 1 czerwca – również pieszemu wchodzącemu na to przejście.2. Zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący pojazdem musi zachować szczególną ostrożność, a więc m.in. każdorazowo zredukować prędkość, tak aby móc swobodnie się zatrzymać, nie narażając na niebezpieczeńst wo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego.3. Trzeba bacznie obserwować nie tylko samo przejście dla pieszych, lecz także jego okolicę, aby umożliwić bezpieczne skorzystanie z przejścia tym, którzy właśnie na nie wchodzą. spajker. powiedziała :
niedawno zjeżdżałem z ronda w bolka świdnickiego aż to nagle w poprzek na pełnym biegu wskoczyła kobieta z wózkiem dziecięcym. nie sprawdzała ona czy ktoś jedzie. patrzyła przed siebie. dwie sekundy mojej nieuwagi to oprócz pierwszeńśtwa miałaby lekcję bezpieczeństwa w praktyce. piesi są informowani że są świętymi krowami na drodze i obok drogi, oni mają same prawa i nie mają odruchu aby się rozejrzeć i wejśc na jezdnię pomału albo ustąpić pierwszeństwa im się należy a 30to tonowa ciężarówka niech sobie radzi nawet jak nie zna miasta. do tego piesi bez odblasków do tego hulajnogi i rowery wskakujące w poprzek jezdni na pełnym biegu. do tego promocja w markecie i pieszy musi zdążyć a myślami jest już między półkami w markecie.

0
Gravatar
4rrrr
RE: Śmiertelne potrącenie na rondzie
... powiedziała :
A może w koncu zrobić obwodnicę strzelina dla takich ciężarówek? Hm choc w sumie o czym ja piszę.. drogi dziurawe jak sito i mieście dziura na dziurze... wstyd
i miasto też dziura

0
Gravatar
...
RE: Śmiertelne potrącenie na rondzie
A może w koncu zrobić obwodnicę strzelina dla takich ciężarówek? Hm choc w sumie o czym ja piszę.. drogi dziurawe jak sito i mieście dziura na dziurze... wstyd
0
Gravatar
spajker.
RE: Śmiertelne potrącenie na rondzie
niedawno zjeżdżałem z ronda w bolka świdnickiego aż to nagle w poprzek na pełnym biegu wskoczyła kobieta z wózkiem dziecięcym. nie sprawdzała ona czy ktoś jedzie. patrzyła przed siebie. dwie sekundy mojej nieuwagi to oprócz pierwszeńśtwa miałaby lekcję bezpieczeństwa w praktyce. piesi są informowani że są świętymi krowami na drodze i obok drogi, oni mają same prawa i nie mają odruchu aby się rozejrzeć i wejśc na jezdnię pomału albo ustąpić pierwszeństwa im się należy a 30to tonowa ciężarówka niech sobie radzi nawet jak nie zna miasta. do tego piesi bez odblasków do tego hulajnogi i rowery wskakujące w poprzek jezdni na pełnym biegu. do tego promocja w markecie i pieszy musi zdążyć a myślami jest już między półkami w markecie.
0

Przeczytaj też