Jak co roku początek listopada to wzmożony okres działań policji. Zatem mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w obrębie cmentarzy oraz głównych dróg dojazdowych we wskazanych miejscach należy spodziewać się większej ilości mundurowych.
W ramach tegorocznej Akcji Znicz funkcjonariusze realizują czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach oraz zapewnieniem kierującym i pieszym bezpiecznego dotarcia do celu oraz równie udanego powrotu.
Funkcjonariusze obejmują swoim nadzorem miejsca, gdzie nastąpiła zmiana organizacji ruchu, najczęściej w okolicach cmentarzy. Czynności podejmowane przez mundurowych będą miały charakter pomocowy oraz daleko idącego wsparcia, zarówno w przekazie informacyjnym, jak również w bezpiecznym dotarciu do celu.
W tym szczególnym okresie w działania oprócz pionu prewencyjnego będą zaangażowani funkcjonariusze pionu kryminalnego. Wspólne patrole będą kontrolować okolice cmentarzy oraz terenów przykościelnych. Ponadto zwiększonym nadzorem policjanci obejmą dworce PKP i PKS, a także komunikację zbiorową.
Tekst i foto: KPP Strzelin
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.